Nako Ajurlu Bayan Kazak Yapılışı (anlatımlı)

Nako Ajurlu Bayan Kazak Yapılışı (anlatımlı)
28 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.694 kez okundu.

Ajurlu Bayan Kazak Modeli Yapulışı Detaylı anlatım sizlerle

Tüm bayanlar kış aylarında kazak giymeyi hemen hemen severler ama bazıları değişik modellerde kazak giymeyi tercih tıpkı ajurlu bayan kazak modeli gibi hem rahat hem de biz bayanları çok şık gösteren ajurlu kazak modellerinin yapılışını bu makalemde bulabilirsiniz.

2013 yılında nako tarafından tasarlanan ajurlu kazak modelleri ve yapılışları sizlerle dostlarım…

MALZEME: Nako Saten

RENK NO: 1182 (4 yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Ajurlu örgü

ARKA: 76 ilmek başlanır. Yan tarafta açıklaması verilen örnek birebir uygulanır. 31 santimetrede kol evi için yanlardan iki+bir+bir kesilir. 23 santimetre daha örülerek 54 santimetre’de beden bir seferde kesilerek bitirilir.
ÖN: 76 ilmek başlanır. Yan tarafta açıklaması verilen Örnek birebir uygulanır. 31 santimetrede kol evi için iki+bir+bir ilmek kesilir. 40 santimetrede yaka kesintisi için ortadaki 16 ilmek birden kesilir ve sırasıyla üç+iki+bir ilmek kesilerek 54 santimetrede omuzda kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Yakanın diğer yarısı da aynı şekilde yapılır.

Nako Saten Ajurlu Bayan Kazak Yapılışı

KOL: 68 ilmek başlanır, Yan tarafta açıklaması verilen örnek birebir uygulanır. 37 santimetrede kol evi için iki+bir+bir ilmek kesilir. 54 santimetrede ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA: Omuz dikildikten sonra yaka çevresinden şişe 128 ilmek toplanır. üç sıra haraşo yapılarak ve bitirilir.
AJUR ÖRNEK AÇIKLAMASI
Birinci sıra: iki ilmek örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir ilmek örülür+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır.

Saten Ajurlu Bayan Kazak Yapılışı Şeması

İkinci sıra: Üç ilmek örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+üç ilmek toplanır+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+üç ilmek düz örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+üç ilmek toplanır.
Üçüncü sıra: İki düz örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir örülür+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir örülür+bir artırılır+bir kesilir+bir artırılır+bir kesilir+bir örülür+bir kesilir. Örnek ilk başlangıçta üç sıradan kurulur. Devamı ise sürekli ikinci ve üçüncü sıradan oluşur.

Sonucunda ortaya çıkacak olan ajurlu kazak modeli

 

ajurlu bayan kazak modeli

 

Bir önceki yazımız olan Nako Bonbon Klasik Bolero Yapılışı ( Açıklamalı ) başlıklı makalemizde Klasik Bolero Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nako Sedef Bayan Panço Yapılışı
Nako Sedef Bayan Panço Yapılışı (Anlatımlı)

Nako Sedef Bayan Pançosu Yapılışı Sizlerle Örgü denilince ilk akla gelen firma olan nako biz bayanlar için bu kış öyle...

Kapat