Nako “Angora Şal Modeli ve Yapılışı” ( anlatımlı )

Nako “Angora Şal Modeli ve Yapılışı”  ( anlatımlı )
11 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.078 kez okundu.

Nakonun yeni sezonda biz harika tasarımlarda ve şıklıkta örgü şal modelleri ile karşılacaksınız dostlarım…

Birbirinden şık örgü motifleri ile yapılan bu örgü şal modelini sizlerde yapabilir veya öğrenebilirsiniz. 2014 – 15 sezonu sonbahar – kış mevsimlerinde harika bir şal modeli ile kendinizi ısıtabilir veya harika kombinler oluşturabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığım şal modelini yapmanız için oldukça kaliteli bir model anlatımını da bu makalemde sizler ile paylaşıyorum.

Yeni sezonun en gözde örgü modellerini ve yapılışlarını sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz umarım modellerimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Nako “Angora Şal Modeli ve Yapılışı”  ( anlatımlı ) 

2015 nako örgü şal modeli yapılışı

Model adı : KM-098 Angora Elite Trend Şal
Zorluk derecesi :
İlgili şiş numaraları : 4
Beden : 38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-Ters Örgü, haraşo
Gerekli malzemeler : Angora Elite Trend 80802 (2 yumak)
Mevsim : İlkbahar-Sonbahar-Kış

Yapılışı:

ŞAL YAPILIŞI:

1- 7 ilmek başlanır, düz örülür. 2- İlmekler; 2 haraşo,1 dolama,1 düz,1 dolama,    1 düz,1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 2 haraşo şeklinde örülür. 3- Arka sıralarda ilmekler geldiği gibi örülürken, dolama yapılan ilmekler ters örülerek aynı sırada 4 ilmek artırılır. 4- Artırma işlemleri her ön sırada aynı yerlerde 123 defa yapılarak toplam 499 ilmeğe ulaşılır. 5- İlmekler çoğaldıkça 1 no.lu diyagram uygulanır. 6- İlmek sayısı 187 ilmeğe ulaşınca 2 no.lu diyagram uygulanır. 7- Şal boyu 100 cm de ilmekler kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Kız Çocuk Elbise Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako el örgü modelleri, nako örgü bebek modelleri ve nako örgü modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel 2015 Kış Saç Modelleri Fotoğrafları
Yeni Sezon Sonbahar – Kış Saç Modelleri

2014 - 15 Sonbahar ve Kış sezonlarında birbirinden güzel elbiseler , ayakkabılar ve çantalardan sonra en çok ilgi görecek olan...

Kapat