Nako Angoramatik Bayan Hırka Modeli Yapılışı

Nako Angoramatik Bayan Hırka Modeli Yapılışı
14 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.505 kez okundu.

Nako Angoramatik Bayan Hırka Modeli Yapılışı (anlatımlı)

Sizlere bu makalemde mükemmel bir örgü bayan hırka modeli paylaşacağım hanımlar… Nako tarafından yapılan çok şık tasarım olan bu hırka modelini umarım beğenirsiniz. Malzemeleri düzgün ve eksiksiz şekilde aldıysanız örme işlemine geçebiliriz. Yapacak olan bayanlarıma şimdiden kolay gelsin.

Mazleme: Nako Angoramatik

Renk no: 31207(5 yumak)

Şiş no: 4,5

Örgü şekli: Pirinç, düz, haraşo

Aksesuar: 2 adet düğme

ARKA: Doksan ilmek başlanır, Üç santimetre iki+iki lastik örülür. Pirinçle devam edilir. Otuzbeş örülerek ilmekler beş ters onaltı burgu, onaltı düz onaltı burgu, onaltı düz onaltı burgu, beş ters şeklinde dizilir. Kırkbeş santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan yetmişsekiz ilmekle devam edilir. Yirmibir santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki yirmialtı ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda bırakılan yirmialtı’şar ilmek yirmialtı santimetre’e tamamlanarak bitirilir.

ÖN: Elli ilmek başlanır, üç santimetre iki+iki lastik örülür. Pirinçle devam edilir. Otuzbeş santimetre örülerek ilmekler arkadaki gibi dizilir. Kırküç santimetre’de ilk ilik açılır. Kırk ilmek sonra ikinci ilik açılır. Aynı anda kırküç santimetre’de kol evi için yandan üç+iki+bir ilmek kesilerek yaka kesimi için her sırada ön ortadan toplam onaltı ilmek olacak şekilde bir’er ilmek kesilir. Omuz için bırakılan yirmialtı lmek yirmi dört santimetre’e tamamlanarak bitirilir.

örgü bayan hırka modeli yapılışı

KOL: Kırkbeş ilmekle başlanır. İki+iki lastik üç santimetre örülür. Üstüne pirinç örülüp devam edilir. Üç santimetre’de bir bir’er bir’er artırılır. Kırküç santimetre’de üç+iki+bir şeklinde her iki taraftan atmışsekiz ilmekte kol evi kesilir. Ellialtı ilmekle yirmialtı santimetre örülür ve altı ilmekte bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Yaz İçin Yarım Kollu Lastikli Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü yarım kollu bluz, örgü bluz nasıl yapılır ve yazlık örgü bluz modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nako örgü elbise modeli yapılışı
Nako Lame Örgü Elbise Modeli Yapılışı (anlatımlı)

Nako Lame Beyaz Örgü Elbise Modeli Yapılışı Nako tarafından paylaşılan bu şık örgü elbiseyi bir çok bayan arkadaşım beğendi ve...

Kapat