Nako Bonbon Klasik Bolero Yapılışı ( Açıklamalı )

Nako Bonbon Klasik Bolero Yapılışı ( Açıklamalı )
29 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.602 kez okundu.

2013 nako özel örgü bolero klasik bonbon bolero nasıl yapılır nasıl örülür resimli açıklamalı

Kadınların örgü giyim konusunda ilk tercihleri içerisinde yer alan ve sürekli olarak tercih ettikleri “bolero” Nako tasarımcıları tarafından öylesine harika bir seçenek ile bizlere sunulmuş ki bu özel tasarımı görünce eminim çok etkilenecek ve bu boleroyu tercih etmek isteyeceksiniz. Özel rengi ve harika diyebileceğimiz tasarımı ile dikkat çeken “Bonbon klasik bolero” modeli gerçekten etkileyici bir tasarıma sahip.

Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel tasarım ile kendinize harika bir hediye vermiş olabilirsiniz kızlar.

Nako Bonbon Klasik Bolero Yapılışı ( Açıklamalı )

Nako Bonbon Klasik Bolero Yapılışı

MALZEME: Bonbon Klasik

RENK NO: 98209 (beş yumak)

ŞİŞ NO: 6

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz, haraşo

AKSESUAR: İki adet düğme

ARKA: Atmışaltı ilmek başlanır, otuzbir santimetre düz örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan ellidört ilmek yirmibir santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki onsekiz ilmek kesilir. Omuzlara bırakılan onsekiz’er ilmek yirmidört santimetre kol boyuna tamamlanarak bekletilir.
ÖN: Bekletilen onsekiz ilmekle omuzlardan başlanır. Yirmidört santimetre örülerek kol evi için üç+iki+bir ilmek arttırılır. Toplam yirmidört ilmek her sırada birer kesilerek beş ilmek kalınca toplam otuzbir santimetre’de bitirilir.

KOL: Otuzbeş ilmek başlanır, sekiz santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek iki santimetrede bir yanlardan birer ilmek artırılır. Kırküç santimetre örülerek ellidört ilmeğe ulaşılır. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilerek kalan kırkiki ilmekle devam edilir. Her sırada birer ilmek kesilerek kalan ilmek bir defada kesilip bitirilir.

YAKA: Yirmibeş ilmek başlanır, on santimetre haraşo örülür. Beşinci ve Onbeşinci ilmekler kesilerek iki adet ilik açılır. sekiz santimetre daha örülerek bitirilir.

ETEK KENARLARI: Etek kenarından şişe 160 ilmek toplanarak dört sıra haraşo örülüp bitirilir.

klasik bolero yapılışı şema

Bir önceki yazımız olan Şiddetli baş ağrısı yaşıyorum, ne yapmalıyım? başlıklı makalemizde Şiddetli baş ağrısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nako Saten Ajurlu Bayan Kazak Yapılışı
Nako Ajurlu Bayan Kazak Yapılışı (anlatımlı)

Ajurlu Bayan Kazak Modeli Yapulışı Detaylı anlatım sizlerle Tüm bayanlar kış aylarında kazak giymeyi hemen hemen severler ama bazıları değişik...

Kapat