Nako Dantel Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

Nako Dantel Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı
25 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.622 kez okundu.

Nako’dan örgü dantel bluz modeli ve yapılışı

Modası geçmeyen bir şey varsa o da dantel bluz modelleridir. Her yıl olduğu gibi örgü seven ve takip eden kişiler bu yılda birbirinden şık örgü dantel modelleri ile karşılaşıyor. 2014 yılının ilklerinden olan bu örgü dantel bluz modelinin yapılış anlatımını ilk defa biz paylaşıyoruz.

Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

nako dantel örgü bluz modeli

Model adı : Serin Bluz
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Trabzan, zincir, sık iğne, trabzanlı pıtırcık oyası
Gerekli malzemeler : 3387 (3 Yumak)
Mevsim : İlkbahar,Yaz

Yapılışı:

BLUZ YAPILIŞI:
46 cm zincir çekilir, üzerine diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 29 cm olduğunda her iki taraftan, her sırada 3 defa 1’er cm eksiltilir. Beden boyu 50 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 10 cm zincir çekilir, diyagramdaki model uygulanarak örgüye devam edilir. Beden boyu 57 cm de yaka için örgü ortalanır ve ortadaki 14 cm örülmeden geri dönülerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 62 cm de bitirilir.
Yan tarafları birleştirildikten sonra, etek ucuna trabzanlı pıtırcık oyası, kol ve yaka etrafına 4’er sıra sık iğne yapılıp, bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Tek Askılı Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde örgü bluz modelleri anlatımlı, örgü bluz modelleri örnekleri ve tek askılı bluz modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tek askılı örgü bluz modeli yapilisi
Tek Askılı Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

Tek askılı örgü bluz modeli ve yapılışı anlatımlı Kırmızının güzelliği, bu örgü bluz modelinde buluştu. Bahar aylarının değişmez modası olan...

Kapat