Nako “Moher Simli Şal Modeli” ve Yapılışı 2014

Nako “Moher Simli Şal Modeli” ve Yapılışı 2014
5 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.516 kez okundu.

Nako’dan Moher Simli Şal Modeli ve Yapılışı…

Nako tasarımcıları bu yıl biz bayanlara birbirinden güzel örgü şal modelleri tasarladılar. Bizlerde makalelerimiz de bu modellerin yapılışını sizler ile paylaştık. 2014 yılında moher simli şallar son derece trend olacaktır.  Yeni yılın ilk şallarından bir tanesini yeniden sizlerle paylaşıyorum , umarım modelimizi beğenir, yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin.

örgü moher simli şal modeli

Model adı : Moher Simli Special Şal
Zorluk derecesi : Zor
İlgili tığ numaraları : 2
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Firkete örneği, file örgü
Gerekli malzemeler : 1199G (3 Yumak)
Mevsim : Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ŞAL YAPILIŞI:
Firkete aparatına;
1.sıra: sağdan ip dolanarak ortada 1 adet zincir çekilir, soldan ip dolanarak tekrar ortaya gelinip, zincire 1 sık iğne yapılarak 2 taraflı 1 firkete ilmeği oluşturulur.
2.sıra: sağdan firketeye ip dolanır, iplik tekrar ortaya getirilir, alt sıradaki sık iğnenin yanına 1 sık iğne yapılır, iplik firketeye sol taraftan dolanıp ortaya getirilir, ortada yapılan sık iğnenin yanına sık iğne yapılır…şeklinde 160 cm örülüp, bitirilir. Aynı şekilde toplam 6 adet şeritler yapılır.
Yapılan şeritlerin bir taraflarında oluşan ilmeklerden 2’şer ilmek birlikte alınarak bir sık iğne yapılır, 10 zincir çekilir, yanındaki 2 ilmek beraber alınarak 1 sık iğne yapılır…şeklinde 7 defa aynı işlem tekrarlandıktan sonra 14 ilmek bir defada toplanarak 1 sık iğne yapılır, tekrar yanındaki 2 ilmek beraber alınarak 1 sık iğne yapılır…şeklinde şerit bitinceye kadar örgüye devam edilir. Şeridin diğer tarafından işlemler aynı şekilde yapılırken, bir defada toplanan 14 ilmeğin karşından 7 defa 2’şer ilmek beraber alınır, 7 defa 2’şer ilmek alınan tarafın karşısından 14 ilmek bir defada alınır şeklinde 1.şeridin her iki tarafı örülmüş olur. Diğer şeritlerde aynı şekilde örüldükten sonra, şerit araları 2 sıra file örgü yapılarak birbirine eklenir.

KENAR OYASI:
Şalın kenarlarında kalan ilmekler 3 firkete ilmeği beraber alınarak içine 4 trabzanlı pıtırcık oyası yapılır, 3 zincir çekilir, 3 firkete ilmeği…şeklinde örülerek oya yapılır.

Bir önceki yazımız olan Dantel Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde dantel elbise modelleri, örgü dantel elbise modelleri ve örgü elbise modelleri ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Mavi siyah saç renkleri 2014
Mavi Siyah Saç Rengi ve Modelleri ( 2014 )

2014 Mavi Siyah Saç Rengi Modelleri Sizlerle... Son yılların en çok dikkat çeken ve ilgi gören saç renklerinden birisi olan...

Kapat