Nako “Moher Simli Special Şal” modeli ve yapılışı

Nako “Moher Simli Special Şal” modeli ve yapılışı
24 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.901 kez okundu.

nako kadın örgü şal modeli örneği nasıl yapılır hazırlanışı açıklamalı resimli yapılışı

Kadınların örgü giyim anlamında her daim ilk tercihleri içerisinde yer alan “şal” Nako tasarımcıları tarafından öylesine harika bir tasarım ile hazırlanmış ki hayran kalmamak elde değil kızlar. Özel tasarım yapısı ve harika rengi ile dikkat çeken bu özel şalı sizlerde kendiniz için rahatlıkla hazırlayabilir ve bu şal ile kombinlerinize özel bir katkı sağlayabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu özel şal, “ilkbahar, sonbahar ve kış” aylarında harika bir giyim alternatifi olabilir.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel şala Nako tasarımcıları “Moher Simli Special Şal” ismini vermişler. İşte harika yapısı ile dikkat çeken “Moher Simli Special Şal” ve detaylı resimli anlatım yapılışı…

Nako “Moher Simli Special Şal” modeli ve yapılışı

 

nako örgü kadın şal modeli açıklamalı yapılışı

Model adı     :     Moher Simli Special Şal
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Haraşo, ajur örgü

Gerekli malzemeler     :     5277 (3 Yumak)

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

7 ilmek başlanır, her sırada yanlardan 1’er ilmek artırılarak 9 diş haraşo örülür ve diyagram uygulanmaya başlanır. İlmekler ortalanır, ortadaki 21 ilmeğe model kurulurken diğer ilmekler haraşo örülür.

Toplam 62 cm örüldükten sonra, ortada uygulanan model sonlandırılarak 2 diş haraşo örülüp tekrar ilmekler ortalanır, boyun kısmından yanlara doğru her sırada 1’er ilmek kesilir. Bu işlem 3 ilmek kalana kadar devam eder.
Uçlarına 25’er cm püsküller takılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Pembe angora kazak modeli
Yeni Trend Angora Kazak Modelleri

2013 Angora Kazak Modelleri Angora kazaklar son derece hafif olmasına rağmen son derece ısıtan kazak modellerindendir. Tüylü bir görünümü vardır...

Kapat