Nako “Moonlight Kazak” modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı

Nako “Moonlight Kazak” modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı
2 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.997 kez okundu.

nako moonlight kazak modeli örneği nasıl yapılır örgü bayan kazak modeli ve yapılışı

Nako’nun başka bir örgü giyim serisi “Moonlight kazak modeli” ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Nako tasarımcılarının büyük emekleri neticesinde hazırlanan ve görünümü ile fazlasıyla etkileyici olan bu “örgü kazak” modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bu özel seriyi hazırlayarak gardroplarınıza eklemelisiniz.

Kış aylarının en temel giyim ürünleri içerisinde yer alan örgü kazakların Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan ve ismine “Moonlight” denilen bu özel kazak çeşitine bayılacak ve bu özel tasarımı kendiniz için hazırlamak isteyeceksiniz. Gerçekten etkileyici bir yapıya sahip olan Nako “Moonlight kazak” modeli kaçırmamalısınız.

Nako “Moonlight Kazak” modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı

nako örgü moonlight kazak ve yapılışı

Model adı     :     KM007 Moonlight Kazak
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4.5
İlgili tığ numaraları     :     2
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :     

Düz-ters örgü, ajur modeli, zincir
Gerekli malzemeler     :     Moonlight 1199A (5 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış

Yapılışı:

ARKA:

87 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülür. İlmekler; 1 kenar ilmeği, 1 düz, 1 dolama, 5 düz, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 5 düz, 1 dolama, *1 sola kesme, 4 düz, 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 1 düz, 2 ilmek kesilir, 1 düz, 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 4 düz, 1 sağa kesme, 1 dolama, 5 düz, 2 ilmek kesilir, 5 düz, 1 dolama *işaretinden tekrar edilerek dizilip, diyagram uygulanır. Beden boyu 39 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2’şer ilmek kesilir. Beden boyu 59 cm olduğunda ilmekler ortalanır ve ortadaki 35 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 24’er ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:

87 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 44 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 1 ilmek kesilip, ilmekler 41+41 şeklinde ayrılarak örgüye 2 parça halinde devam edilir. Ön ortasındaki 3’er ilmek beden boyunca haraşo örülür. Beden boyu 52 cm olduğunda yakanın her iki tarafından 17’şer ilmek kesilir. Beden boyu 59 cm de omuzlarda kalan 24’er ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:

45 ilmek başlanır, diyagram uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 19 defa 1’er ilmek artış yapılarak 83 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 41 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan, her sırada 8 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 46 cm de kalan 67 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

60 cm zincir çekilir, ön ortasından geçirilerek yakada bağcık yapılır.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan harika bir "Moonlight Şal" modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde nako 2013 şal ve nako moonlight şal ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü nako moonlight şal modeli ve yapılışı
Nako’dan harika bir “Moonlight Şal” modeli ve yapılışı

2013 nako moonlight şal modeli örneği nasıl yapılır hazırlanışı yapılışı resimli anlatım Nako'nun büyük emekler vererek hazırladığı yeni nesil şal...

Kapat