Nako Örgü Angora Elit Şal Modeli ve Açıklamalı Yapılışı

Nako Örgü Angora Elit Şal Modeli ve Açıklamalı Yapılışı
3 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 1.937 kez okundu.

nako örgü şal modeli örneği nasıl yapılır detaylı açıklamalı anlatım yapılışı 2013 2014

Nako’nun yeni dönem için özel olarak hazırlattığı yeni örgü şal modeli; ‘Angora Elit Şal’ ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz sevgili kadinmelektir.com takipçileri. Yeni yıl için hazırlattığı bu harika örgü şal modeli ile karşımıza yeni bir örgü şal modeli ile çıkan Nako’nun bu özel ürünü gerçekten çok etkileyici. Tasarımcısı tarafından önemli detaylar kazandırılarak hazırlanan bu örgü şal modelini kesinlikle kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum. Kombinleriniz içerisine ekleyebileceğiniz bu şık şal modeli ile baş dönderen bir şıklığa rahatlıkla kavuşabilir ve her anlamda etkileyici bir dış görünüşe sahip olabilirsiniz. Kendi el emeklerinizi kullanarak hazırlayabileceğiniz Nako örgü şal modeline dilerseniz aşağıdaki fotoğraflardan bir göz atabilir ve beğenirseniz hemen aşağısındaki yapılışa bakarak bu ürünü işleyebilirsiniz. Çok şık ve gerçekten çok iddialı olduğunu düşündüğüm yeni şalı beğenilerinize sunuyorum. Umarım bu özel seçenek sizinde hoşunuza gider.

nako orgu angora elite trend sal ve yapilisi

nako orgu angora elite trend sal ve yapilisi

nako sal modeli ve yapilisi

nako sal modeli ve yapilisi

 

Model adı     :     KM-029 Angora Elite Trend Şal
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
İlgili tığ numaraları     :     2.5
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, haraşo, yıldız örneği, 2+2 lastik örgü, zincir, trabzan, sık iğne.
Gerekli malzemeler     :     Angora Elite Trend 80806 (2 Yumak)
Mevsim     :     İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

YILDIZ ÖRNEĞİ:

1.sıra: 1 kenar ilmeği, 1 düz, 3 ilmek beraber alınır, ilmeklerin içinden 3 ilmek çıkarılır, 1 düz, 3 ilmek beraber alınır, ilmeklerin içinden 3 ilmek çıkarılır…şeklinde 1 düz, 1 kenar ilmeğiyle sıra tamamlanır.

2.ve bütün arka sıralarda ilmekler ters örülür.

3.sıra: 1 kenar ilmeği, 3 düz, 3 ilmek beraber alınır, içinden 3 ilmek çıkarılır, 1 düz, 3 ilmek beraber alınır, içinden 3 ilmek çıkarılır, 1 düz…şeklinde sıra tamamlanır.

5.sıra: 1.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

ARKA:

97 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, yıldız örneği uygulanır. Beden boyu 24 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

1 no.lu parça: 47 adet zincir çekilir, geri dönülür, 4.zincirden itibaren her zincir üzerine 1’er trabzan yapılır, üzerine 150 cm 1 no.lu diyagram uygulanıp, bitirilir.

2.no.lu parça: 17 ilmek başlanır. İlmekler; 4 ilmek haraşo, 13 ilmek yıldız örneği şeklinde dizilir. Örgü boyu 150 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

3.no.lu parça: 11 ilmek başlanır, 68 cm yıldız örneği örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür.

KOLLAR:

68 ilmek başlanır, 4 cm 2+2 lastik örülüp, yıldız örneği uygulanır. Kol boyu 9 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 3’er+5’er ilmek kesilir. Kol boyu 17 cm de kalan 18 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

HAZIRLANIŞI:

Ön bedenlerin etek uçlarına 2 no.lu diyagram, arka beden etek ucuna 3 no.lu diyagram uygulanır. Beden şemasında gösterildiği yerlerden birbirlerine dikilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Fransız Güpürlü Yeni Havlu Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde fransız güpürlü havlu kenarları ve havlu kenarı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yeni aysira gelinlik modelleri
Aysira’nın Bu Gelinlik Modellerini Çok Beğeneceksiniz!

aysira gelinlik modelleri fiyatları çeşitleri 2013 2014 fiyatları en güzel gelinlikler Ünlü gelinlik firması Aysira'nın yeni yılda evlenecek olan gelin...

Kapat