Nako Örgü ” Atkı ve Bere Modeli Yapılışı ” ( anlatımlı )

Nako Örgü ” Atkı ve Bere Modeli Yapılışı ” ( anlatımlı )
29 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 3.077 kez okundu.

Harika bir renge sahip olan bakıldıkça bakılası gelen çok şık tasarımlarda örgü atkı ve bere modellerini ve yapılış açıklamalarını bu makalemde sizlerle paylaşıyorum dostlarım…

2015 sezonunun en yeni örgü atkı ve bere modellerinden birisi olan bu modelimizi çok beğeneceksiniz.

Yapılışı biraz zahmetli olan bu modellerimiz 2015 yılında en modern halleriyle sizlerle buluşuyor,  sonbahar ve kış aylarının keskin soğuklarından korunmak için sizlere oldukça yardımcı olacak bu modellerimiz sizleri de bir hayli güzel ve örgü modasını takip eden bir hanımefendi havasında gösterecektir.

Modelimizin yapılış anlatımında bir eksiklik yoktur düzgün takip ettiğiniz taktirde modeli hiç yorulmadan ve sıkılmadan örebilir rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Nako Örgü ” Atkı ve Bere Modeli Yapılışı ” ( anlatımlı )

2015 örgü atkı ve bere modeli yapılışı

Model adı : AK-050 Spaghetti Effect Atkı Bere Takımı
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 7
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, geri dönüşle örgü tekniği
Gerekli malzemeler : Spaghetti Effect 7794 (5 yumak)
Mevsim : Kış

Yapılışı:

ÖRNEK: 1. Sıra; 3 ilmek düz örülür. * yanındaki 1 ilmek içinden 4 ilmek çıkarılır. Çıkarılan bu ilmekler geri dönüşle örgü tekniği kullanılarak 8 sıra örülür. 9.sırada 4 ilmek  birlikte alınarak tekrar 1 ilmeğe düşülür, yanındaki 3 ilmek düz örülür* işaretinden tekrar edilerek sıra tamamlanır. 2.Sıra; bütün ilmekler ters örülür. 3. Sıra; bütün ilmekler düz örülür. 4. Sıra; bütün ilmekler ters örülür. 5. Sıra; 1 ilmek düz örülür.* yanındaki 1 ilmek içinden 4 ilmek çıkarılır. Çıkarılan bu ilmekler geri dönüşle örgü tekniği kullanılarak 8 sıra örülür. 9. sırada 4 ilmek birlikte alınarak tekrar 1 ilmeğe düşülür, yanındaki 3 ilmek düz örülür* işaretinden tekrar edilerek sıra tamamlanır.6.,7.ve 8. Sıralar 2.,3.ve 4. Sıralar tekrar edilerek örülür. 9. Sıra; 1. sıradan tekrar edilerek örgüye devam edilir.

 

BOYUNLUK:

1-10  ilmek başlanır. Örgü boyunca düz örülür. 2- Örgü boyu 18 cm de her ilmek içinden 1’er ilmek artışı yapılarak 20 ilmeğe ulaşılır.3 İlmek artışı yapıldıktan sonra her iki taraftan 3’er ilmek örgü boyunca düz örülürken ortada kalan 14 ilmeğe örnek uygulanmaya başlanır. 6- 63 cm örüldükten  2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesilir, yanındaki 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesilir…. şeklinde sıra tamamlanarak 10 ilmeğe düşülür.7- 18 cm örülüp bitirilir.

BERE:

1-30  ilmek başlanır. 4 cm 1+1 lastik örülüp düz örgüye geçilir. 2- 2 sıra düz örüldükten sonra örnek uygulanmaya başlanır. 3- Bere boyu 23 cm de 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesilir, yanındaki 2 ilmek birlikte alınarak 1 ilmek kesilir…. şeklinde sıra tamamlanır. 4- Sonraki ön sırada kalan ilmekler 1. ilmeğin üzerinden geçirilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Atkı Bere Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı ) başlıklı makalemizde örgü atkı bere modelleri, örgü atkı bere modelleri anlatımlı ve örgü atkı modelleri yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel Retro Saç Modelleri Çeşitleri
En Güzel ” Retro Saç Modelleri ”

Geçmişten günümüze kadar gelip değerli olan bir saç modeli varsa o da hiç kuşkusuz retro saç modelleridir. Yıllardır klasik seven...

Kapat