Nako ‘Örgü Bebek Hırkası’ ve Açıklamalı Yapılışı

Nako ‘Örgü Bebek Hırkası’ ve Açıklamalı Yapılışı
3 Mart 2013 tarihinde eklendi, 2.014 kez okundu.

nako örgü bebek hırkası modeli örneği tasarımı nasıl yapılır açıklamalı detaylı yapılışı

Nako’nun erkek bebekler için hazırladığı harika bir örgü ‘hırka’ modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Erkek bebekleriniz için gerçekten çok özel bir alternatif olabilecek bu örgü modeli gerçekten büyük uğraşlar verilerek hazırlanmış. Özel tasarımı sayesinde bebeklerinizi hem soğuk havaların etkisinden koruyabilecek hem de onlara çok cici görünümler kazandıracak bu harika bebek hırkasını sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve bu özel seçeneği bebekleriniz için hazırlamalısınız. Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu harika tasarımı sizlerde çok beğeneceksiniz diye düşünüyorum.

Bebeklerinizin giyimi konusunda gerçekten harika bir giyim alternatifi olabilecek bu özel hırkayı onlar için mutlaka hazırlamalısınız.

Nako ‘Örgü Bebek Hırkası’ ve Açıklamalı Yapılışı

nako örgü joyfull bebek hırkası ve açıklamalı yapılışı

Model adı     :     CM-002 Baby Tweed Joyful Hırka
Zorluk derecesi     :     Zor
İlgili şiş numaraları     :     5
Beden     :     18 ay
Yaş grubu     :     1-2 yaş
Örgü şekli     :

6 ilmekli enterlag örgü, düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü

4 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Baby Tweed Joyful 35071 (2 yumak), Baby Tweed 31439 (1 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA ve ÖN

2 aşamada örülür.

1.AŞAMA:

ALT PARÇA: 35071 renk no.lu iplikle 72 ilmek başlanır, 6 ilmekli enterlag örgü yapılır. Beden boyu 23 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Örülen parça beden şemasında gösterildiği şekilde ön ve arka olarak ayrılır.

2.AŞAMA:

ÖN:

Şemada gösterildiği şekilde 13 cm’lik bölümden şişe 31439 renk no.lu iplikle 30 ilmek çıkarılır, 1+1 lastik örülür. 1 cm örüldükten sonra kol evi için bir taraftan 2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 7 cm olduğunda yaka için ön ortasından 4+2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 13 cm de kalan 18 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür.

ARKA:

Beden şemasında gösterildiği gibi 31439 renk no.lu iplikle 24 cm’lik bölümden şişe 60 ilmek çıkarılır, 1+1 lastik örülür. 1 cm örüldükten sonra kol evi için her iki taraftan 2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 13 cm de kalan 54 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:

31439 renk no.lu iplikle 34 ilmek başlanır, 3 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye  geçilir. Her iki taraftan 4 cm arayla 4 defa 1’er ilmek artış yapılarak 42 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 22 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 1’er+2 defa 2’şer ilmek kesilir. Kol boyu 30 cm de kalan 14 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

31439 renk no.lu iplikle yaka etrafından şişe 60 ilmek çıkarılır, 6 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN BORDÜRLER:

31439 renk no.lu iplikle ön ortasından şişe 55 ilmek çıkarılır. 3 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 7 cm arayla 4 adet ilik açılır.

Bir önceki yazımız olan Püsküllü Çok Şık Çanta Modelleri ve Trendi başlıklı makalemizde püsküllü çanta modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Balık Etekli Elbise Abiye Modelleri  (22)
Balık Etekli Çok Şık Abiye ve Elbise Modelleri

balık etekli elbise abiye modelleri trendleri çeşitleri tasarımları örnekleri Yeni yılın trendleri içerisinde yer alan ve birçok moda tasarımcısının yeni...

Kapat