Nako “Örgü Bebek Yeleği ve Patiği Yapılışı”

Nako “Örgü Bebek Yeleği ve Patiği Yapılışı”
11 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.672 kez okundu.

2014 – Örgü bebek yeleği ve patiği yapılışı ( anlatımlı )

Yepyeni bir o kadar güzel örgü bebek yeleği ve patik modelini sizlerle paylaşıyorum. Nako tasarımcılarının hazırlamış olduğu bu şık örgü modellerini nasıl öreceğim diye düşünüyorsanız. Bu makalemde bu modellerin yapılışını anlatımlı bir şekilde sizlerle paylaşıyorum. 2014 yılının en şık örgü bebek yeleği ve patik modelini yeni doğmuş çocuğunuzu veya akrabanızın bir bebeğine örüp hediye edebilirsiniz.

Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin. Bu modelde kullanılan ipliklere bakmak için tıklatın.

örgü bebek yeleği ve patiği yapılışı 2014

Model adı : CM-024 Estiva Yelek ve Patik
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 2.5
Beden : Bebek
Yaş grubu : 0-12 ay
Örgü şekli : Zincir, sık iğne, trabzan
Gerekli malzemeler : Estiva 6730 (1 yumak), 6 adet düğme
Mevsim : Sonbahar-Kış-İlkbahar

Yapılışı:

ARKA + ÖN

Ön ve arka bedenler birlikte örülür. 1– 73 cm zincir çekilerek geri dönülür, üzerine 1 no.lu diyagram uygulanır. 2- Beden boyu 14 cm de 2 no.lu diyagram uygulanmaya başlanır. 3- 17 cm de ön beden için 22 cm + arka beden için 29 cm + ön beden için 22 cm şeklinde üçe ayrılır. Ayrı ayrı örülür. 4- Ön bedende kol evi için bir taraftan 2 cm eksiltilir. Beden boyu 21 cm de yaka için ön ortasından 10 cm’lik bölüm örülmeden geri dönülür. Omuz için kalan 7 cm’lik bölüm 5 cm daha örülüp bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür. 5-  Arka beden 9 cm daha örülüp bitirilir. 6- Kol etrafına, yaka etrafına, ön ortalarına ve etek uçlarına 3 no.lu diyagram uygulanarak oya yapılır. 6- Sağ ön ortasına 3 cm arayla 4 ilik açılır.

PATİK YAPILIŞI:

1-16 adet zincir çekilerek üzerine patik taban diyagramı uygulanır. 2- Taban üzerine, her trabzan üzerine 1 er sık iğne yapılır. 3–  5 sıra sık iğne üzerine sık iğne yapılır. 4- 6. sıra: her sık iğne üzerine sık iğne yapılırken , burun kısmında bulunan 22 adet sık iğne üzerine 1’er trabzan yapılır. Bu trabzanlar 2’şerli olarak birlikte alınır. Diğer taraflarda sık iğne üzerine sık iğne yapılarak sıra tamamlanır. 7.sıra: Burun kısmındaki trabzanlar arasına 1’er trabzan yapılır. 8.sıra: burunkısmındaki trabzanlar üzerine sık iğne yapılır. 9.sıra: burun kısmındaki sık iğneler arasına 1’er sık iğne yapılıp, ilmekler tığ üzerinde bekletilir, bekletilen ilmekler birlikte alınır. 10.sıra: her sık iğne üzerine sık iğne yapılarak bitirilir. Yan tarafından bağcık yapılır.

 

2.ŞEMA

 

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal Örgü "Mumluk Modeli" Yapılışı başlıklı makalemizde örgü derya baykal ve örgü tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
renkli-canta-modelleri-2
Çok Şık “Renkli Çanta Modelleri”

2014 Renkli çanta modası sizlerle... Koyu renk çantalardan sıkıldıysanız sizlere en pratik önerim bu yılın modası olan renkli çanta modelleridir....

Kapat