Nako “Örgü Bere ve Boyunluk Modeli” Yapılışı

Nako “Örgü Bere ve Boyunluk Modeli” Yapılışı
25 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 2.378 kez okundu.

2014 Mor renk örgü bere ve boyunluk modeli yapılışı ( anlatımlı )

2014 örgü reaksiyonunda birbirinden şık tasarımlara ve renklere yer verilmiş. Bu makalemde sizlere 2014 yılında çok beğenilecek bir örgü bere ve boyunluk modelini paylaşacağım.  Mor rengin güzelliğini bu modele bakarak anlayabiliriz.  Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan bu modellerimizin yapılışını sizlerle paylaşıyorum. Umarım modelimiz beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin.

örgü bere ve boyunluk modeli

Model adı : AK-045 Sport Wool Bere ve Boyunluk
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 9
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Selanik örneği, 1+1 lastik örgü, burgu modeli
Gerekli malzemeler : Sport Wool 23331 (3 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış

Yapılışı:

 

BERE YAPILIŞI:

1- 4 ilmek başlanır. Düz örülür. 2- Örgü boyu 65 cm de ilmeler kesilerek bitirilir. 3 adet örülür. 3- Örülen şeritler saç örgüsü şeklinde örülerek uç kısımlarından dikilir. Berenin alt kısmı elde edilir. 4- Saç örgüsünün üst kısmından 77 ilmek şişe çıkarılarak selanik örneği yapılır. 5- Bere boyu 30 cm de 1 sıra 1+1 lastik örülür. 6- Sonraki sırada bütün ilmekler 1. ilmeğin üzerinden geçirilerek bitirilir. Yan tarafı dikilir.

BOYUNLUK YAPILIŞI:

1.- 2. ve 3.  Aşamalar bere ile aynı şekilde yapılarak boyunluğun alt tarafı elde edilir. 4- Aynı şekilde 1 adet daha örülüp, boyunluğun üst tarafı elde edilir.             5– Saç örgüsünün üst kısmından 94 ilmek şişe çıkarılır, 20 cm 1+1 lastik örülüp ilmekler kesilerek bitirilir. Yapılan diğer saç örgüsünün alt tarafına dikilir.

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal "Örgü Demlik Kılıfı Yapılışı" Anlatımlı başlıklı makalemizde derya baykal el işleri, derya baykal kılıf ve derya baykal örgü 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Uzun Mezuniyet elbiseleri
Yeni Sezon “Uzun Mezuniyet Elbise Modelleri”

2014 Mezuniyet elbiseleri modelleri renkleri abiye elbiseler... En yeni ve en modern 2014 yılının eşsiz tasarımlarına sahip olan, bu uzun...

Kapat