Nako Örgü Ev Çorabı Modeli ve Yapılışı

Nako Örgü Ev Çorabı Modeli ve Yapılışı
16 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.335 kez okundu.

Çok şık örgü ev çorabı modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Soğuk geçen kış günlerinde üşüyen ayaklarımız için en pratik ısıtma yolu çoraplardır. Sizlere bu makalemde koyu kahverengi renginde örülmesi çok kolay bir örgü ev çorabı modeli ve yapılışını anlatımlı bir şekilde paylaşacağım.  Nako tasarımcıları tarafından yapılan bu örgü ev çorabını örmek oldukça kolay ve fiyat bakımından oldukça masrafsızdır.

Renk bakımından koyu renkler tercih etmeniz sizler için daha iyi olacaktır. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

örgü corap ve patik modeli yapilisi

 

 

Model adı : AK-032 Sport Wool Ev Çorabı
Zorluk derecesi : orta
İlgili şiş numaraları : 8
Örgü şekli : Düz – Ters örgü, tekli pirinç, 1+1 lastik örgü
Gerekli malzemeler :
Mevsim :

Yapılışı:

1-Topuk kısmından 7 ilmek  başlanır. 2 sıra düz örülüp, 1+1 lastik örgüyle devam edilir. 2- 3 cm örüldükten sonra örgünün iki kenarından  5’er ilmek çıkarılarak 17 ilmeğe ulaşılır. İlmekler; 3 tekli pirinç, 3 ilmek 1+1 lastik, 3 tekli pirinç… şeklinde örülür. 3-13 cm örüldükten sonra çorap burnu yapmak için iki taraftan her sırada  5 defa 1’er ilmek kesilir. 2 sıra örülür, her iki taraftan 5 defa her sırada 1’er ilmek artırılır. Tekrar 13 cm örülür. 4- çorap konçu yapmak için her iki taraftan  8 er ilmek artış yapılarak  33 ilmeğe ulaşılır. 5- 22 cm daha örülüp ilmekler kesilerek bitirilir. 6- 2 adet örülür. şemada gösterildiği şekilde  aynı numarlı  yerler birbirine dikilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Çok ŞIK "Mor Renk Örgü Bluz Modeli" ve Yapılışı başlıklı makalemizde mor renk örgü bluz modelleri, mor renk örgü modelleri ve Örgü Bluz Modelleri 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
mor renk orgu bluz modeli ve yapilisi
Çok ŞIK “Mor Renk Örgü Bluz Modeli” ve Yapılışı

Nako'dan Mor renk örgü bluz modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle... Mor rengin güzelliği bu örgü bluz modeli ile buluştu. Yıllardır...

Kapat