Nako “Örgü Gelinlik Şalı Modeli ve Yapılışı”

Nako “Örgü Gelinlik Şalı Modeli ve Yapılışı”
22 Mart 2014 tarihinde eklendi, 2.972 kez okundu.

2014 – Örgü gelin şalı modeli ve yapılışı anlatımlı…

Sadeliğin ve şıklığın bir arada olduğu ve gelinliğimizi oldukça süsleyecek olan çok şık gelin şalı modeli ve yapılışını, bu makalemde sizlerle buluşturuyorum dostlarım…  Bahar aylarında evlenmeyi düşünen çiftlerimiz için serin bahar aylarının düğün gecesinde bu şal ile gelinliğinizin ve kendinizin şıklığına şıklık katabilir , oldukça sade görünebilirsiniz. Evlenmeyi düşünen yakın dostlarınız için bu şal modelini örüp hediye edebilirsiniz.

Dantel motiflerinin kullanıldığı bu gelinlik şalındaki motiflerin en detaylı anlatımını sizlere sunuyoruz. Umarım paylaştığımız modeli beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Bu modelden kullanılan ipliği almak için tıklatın

örgü gelin şalı modeli ve yapılışı

Model adı : KM-079 King Moher Gelinlik Şalı
Zorluk derecesi : Zor
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 2.5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü,haraşo

 

Gerekli malzemeler : King Moher 300 (2 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış-İlkbahar

2014 örgü gelin şalı
Yapılışı:

1-11 ilmek başlanır.İlmekler; 5 haraşo,1 dolama,1 düz,1 dolama,5 haraşo şeklinde dizilir.2- Arka sıralarda ilmekler ters örülürken,dolama yapılan ilmekler ters örülüp ilmek artışı yapılır.Aynı sırada 4 ilmek artırılmış olur. 3- 5 haraşo örülen ve ortadaki 1 düz ilmeğin yanından her düz sırada toplam 40 defa dolama yapılarak  171 ilmeğe ulaşılır.4- Örgü boyu 2 cm den sonra ilmekler çoğaldıkça  3 no.lu diyagram uygulanır.5- Şal boyu 36 cm de  artırma işlemi yapılmadan  bütün ilmekler 1 cm düz örülür.6-Sonraki düz sıradan başlanarak 18 ilmek arayla 1 no.lu diyagram uygulanmaya başlanır.7-1 no.lu diyagramda gösterilen sayılar o ilmek üzerinde kaç ilmek artış yapılacağını belirtir.7- 1 no.lu diyagramın 9.sırasından sonra oluşan ilmeklere 2 no.lu diyagram uygulanır.8-3 no.lu diyagramın bitiminde tekrar bütün ilmekler 1 cm düz örülür.9-Sonraki sıradan itibaren her iki taraftan 5’er ilmek haraşo örülürken yanından 1’er dolama yapılır.10- Ortada kalan ilmekler ortalanır ve ortadaki 1 ilmek düz örülür.11- Ortadaki bir düz ilmeğin her iki tarafından her düz sırada 1’er dolama yapılarak tekrar ilmek artışına başlanır.12- Bu bölümde artırma işlemi toplam 12 defa yapılıken bütün ilmeklere 3 no.lu diyagram uygulanır.13- 9 cm bu şekilde örüldükten sonra 6. 7. ve 8.aşamalar aynı şekilde tekrar uygulanır.14- Diyagram bitiminde ilmekler 3 ilmek birlikte alınarak 2 ilmek kesilir,şiş üzerindeki ilmekle 8 adet zincir çekilir, yanındaki 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 8 adet zincir çekilir…. şeklinde sıra tamamlanarak bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon " İlkbahar Etek Modası ve Kombinler" başlıklı makalemizde 2014 baharlık etek, 2014 etek modelleri ve 2014 ilkbahar etekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 Renkli etek modelleri
Yeni Sezon ” İlkbahar Etek Modası ve Kombinler”

2014 - İlkbahar Etek Modelleri ve Kombinleri Sizlerle... İlkbahar aylarına girmeye günler kaldı fakat, bahar havası haftalardır etkisini gösteriyor.  Hal...

Kapat