Nako “Örgü Tiftik Hırka Modeli” ve Yapılışı

Nako “Örgü Tiftik Hırka Modeli” ve Yapılışı
26 Ocak 2014 tarihinde eklendi, 1.976 kez okundu.

Nako 2014 örgü tiftik hırka modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Nako tasarımcıları bu yıl tiftik iple örülen çok tiftik hırka modelini bizlerle paylaştı. Bir çok bayan takipçinin hemen örmeye başladığı bu modelin yapılışını ve detaylı açıklamasını sizlerle paylaşacağım. 2014 yılının ilk örgü tiftik hırkası olan bu modeli örmek oldukça kolay. Modelimizin malzeme bakımından bizlere oldukça kolaylık sağlıyor. Umarım bu modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

nako örgü tiftik kazak modeli

Model adı : KM-075 Ankara Tiftik Hırka
Zorluk derecesi : kolay
İlgili şiş numaraları : 7
Beden : 38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz örgü, ters örgü
Gerekli malzemeler : Ankara Tiftik 219 (4 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış-İlkbahar

Yapılışı:

ARKA: 75 ilmek başlanır, 220 sıra düz örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Kesme işlemi yapılırken bol bir şekilde bitirilir.

ÖN: 55 ilmek başlanır, 110 sıra düz örüldükten sonra, her sırada bir taraftan 27 defa 2’şer ilmek kesilip, bitirilir. 1 adet daha örülür, ütülendikten sonra şemada gösterildiği gibi arka bedene dikilir.

Bir önceki yazımız olan "Yırtık Pantolon Modelleri" Kombinleri 2014 başlıklı makalemizde 2014 yırtık jean pantolonları ve yırtık pantolon modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yazlık Doğal Saç Modelleri
2014 Yazlık Saç Modelleri ve Kesimleri

2014 Yazlık saç modelleri örnekleri ve kesimleri sizlerle... Daha kış aylarının ortasındayız fakat birbirinden güzel kesimlerde ve renklerde yazlık saç...

Kapat