Nako “Örgü Vals Bere Modeli ve Yapılışı”

Nako “Örgü Vals Bere Modeli ve Yapılışı”
8 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 2.341 kez okundu.

2014 – Nako örgü vals bere modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Nako tasarımcıları 2014 yılının en iyi örgü tasarımlarını bizler ile paylaşmaya devam ederken. Bende sizlere en çok beğenilen ve bu yılın trend olacağı düşünülen örgü vals bere modelini ve yapılışını paylaşacağım. Atkı ve bere birbirine olan dikimi 2 parça eşyayı 1 parça haline getiriyor. Vals örgü ve bere modelinin yanında sizlere parmaksız bu şık örgü eldiven modelinin de yapılışını paylaşıyoruz. Umarım modellerimizi beğenip , yorumlarda bulunursunuz.

Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

nako 2014 örgü bere modeli ve yapılışı

Model adı : AK-042 Vals Bere
Zorluk derecesi : orta
İlgili şiş numaraları : 4
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz örgü, tekli pirinç
Gerekli malzemeler : Vals 85804 (4 yumak)
Mevsim : Sonbahar-Kış

Yapılışı:

KAPÜŞONLU ATKI YAPILIŞI:

1- Atkı için; 50 ilmek başlanır.1 cm 1+1 lastik örülere tekli pirinç örgüyle devam edilir. 2- Örgü boyu 13 cm olunca ilmekler ortalanır ve ortadaki 2 ilmek düz örülmeye başlanır. 3- Ortadaki ilmekler her sırada her iki taraftan 1’er ilmek tekli pirinç örülen ilmeklerden alınarak örülür. 4- Örgü boyu 20 cm de bütün ilmekler düz örülmeye başlanır. 5- Örgü boyu 144 cm de yapılan işlemler simetrik olarak uygulanıp ilmekler kesilerek bitirilir. 6- Kapüşon için; 125 ilmek başlanır. Tekli pirinç örülür. 7- Örgü boyu 26 cm de her iki taraftan 20’şer ilmek bir defada kesilerek 85 ilmeğe düşülür.  8- Sonraki sıradan başlanarak her sırada her iki taraftan 25 defa 1’er ilmek kesilir. 9- Örgü boyu 38 cm de kalan 35 ilmek kesilerek bitirilir. 10- Şemada gösterildiği şekilde aynı no.lu yerler birbirine dikilir.

ELDİVEN YAPILIŞI:

1- 40 ilmek başlanır. 6 cm 1+1 lastik örülerek tekli pirinç örgüyle devam edilir. 2- Örgü boyu 12 cm olduğunda baş parmak için ilmekler ortalanır, 8 ilmek bir defada kesilerek örgüye iki parça şeklinde devam edilir. 3- Ayrı ayrı 4 cm daha örülüp, ilmekler kesilerek bitirilir. 4- Şemada gösterildiği şekilde aynı no.lu yerler birbirine dikilir.

Bu modelin ipliğini almak için  tıklatın

Bir önceki yazımız olan Örgü İşi Bebek Yelekleri Resimli ( Anlatımlı ) başlıklı makalemizde bebek örgü yelek modelleri, bebek yelekleri ve örgü bebek yelekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Dantelli Etek Modelleri
Trend Dantelli Etek Modelleri

2014 - Dantelli etek modelleri ve kombinleri sizlerle... Yeni sezonda birbirinden, şık renklerde ve motiflerde dantelli etek modelleri görmek mümkün. ...

Kapat