Nako Örgü ‘Vals ve Polka Bluz’ Modeli ve Yapılışı

Nako Örgü ‘Vals ve Polka Bluz’ Modeli ve Yapılışı
15 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.384 kez okundu.

nako örgü vals ve polka bluz modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı detaylı anlatım

Nako’nun değerli örgü giyim ürünlerini yapılışları ile birlikte sizlere sunmaya devam ederken sırayı ‘Vals ve Polka’ ismi verilen yeni örgü ‘bluz’  modeline verdik ve bu özel tasarımı yapılışı ile birlikte ayaklarınıza kadar getirdik kızlar. Örgü işini layıkıyla yerine getiren ve bizlere gerçekten birbirinden inanılmaz parçalar sunan Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları bu yeni örgü ‘bluz’ modelini yapılışı ile birlikte sizlere sunuyoruz. Harika diyebileceğimiz görünümü ile dikkat çeken bu özel parçayı sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve örgü bluz modelini kendi el emekleriniz ile hazırlamalısınız.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ‘Nako’ örgü bluz modeline dilerseniz aşağıdaki anlatımdan bir göz atabilir ve bu özel parçayı kendiniz için işleyebilirsiniz.

Nako Örgü ‘Vals ve Polka Bluz’ Modeli ve Yapılışı

nako örgü bluz nasıl yapılır

Model adı     :     KM-026 Vals ve Polka Bluz
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4
İlgili tığ numaraları     :     22
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, haraşo ,zincir, örümcek modeli
Gerekli malzemeler     :     Vals 85804 (2 yumak), Polka 85804 (100 gr)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

85804 renk no.lu iplikle 86 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örgü yapılıp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 10 cm olduğunda, her iki taraftan 22 ilmek düz örülür, yanındaki  2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir, yanındaki 1 ilmekle kesilen 1 ilmek 1+1 burgu yapılır, ortada kalan ilmekler düz örülür. 1+1 burgu yapılan ilmekler her düz sırada aynı şekilde burgu yapılırken, 2 cm arayla 22 ilmekten toplam 5 defa 1’er ilmek kesilerek 17 ilmeğe düşürülür. Kesme işlemi bittikten sonra, burgu yapılan ilmekler her iki taraftan sağa ve sola doğru, her düz sırada 1’er ilmek kaydırılarak örülmeye başlanır. Beden boyu 40 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 49 cm olduğunda ilmekler ortalanır ve ortadaki 12 ilmek bir defada kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 5+5+4+3+2 ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm de omuzlarda kalan 9’ar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

86 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 45 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 12 ilmek kesilerek örgüye iki parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 5+5+4+3+2 ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm de omuzlarda kalan 9’ar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:

85804 renk no.lu Polka iplikle 11 dilimden oluşan 8 adet şerit hazırlanır. Şeritler orta ilmeklerinden üstüste getirilir, birbirlerine siyah makara ipliği ile örümcek modeli yapılarak eklenip, 4 adet şerit elde edilir. Oluşan parçalar Polka ipliğinin kenarında bulunan dilimlerden birbirlerine 20’şer adet zincir çekilerek sık iğne ile eklenir. 7 adet Polka dilimi hazırlanır, Polka ipliğinin orta kısmı bedenin omuz kısmına dikilir, diğer tarafındaki dilimler zincirle hazırlanan kola eklenir. Diğer kol da aynı şekilde hazırlanır.

YAKA:

40 adet Polka dilimi hazırlanır, yaka etrafına iğneyle dikilir.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Bebekler İçin Örgü Baby Tweed Joyful Hırka başlıklı makalemizde nako bebek hırkası ve örgü bebek hırkası nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ince telli saçlar
İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır? ( Özel Bakım )

ince telli saçlar nasıl kalınlaşır kalınlaştırmak için öneriler tavsiyeler bilgiler tüyolar Kadınların fiziksel anlamda en önemli unsurlarından olan saçları güzellik anlamında...

Kapat