NAKO Örgü Venüs Hırka Modeli ve Açıklamalı Yapılışı

NAKO Örgü Venüs Hırka Modeli ve Açıklamalı Yapılışı
8 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 3.018 kez okundu.

nako örgü venüs hırka modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı anlatım yapılışı 2013 2014

Nako’nun özel örgü koleksiyonları içerisinde yer alan özel bir örgü tasarımını ayaklarınıza kadar getirdik. Farklı ama göze hoş gelen bir yapıyla hazırlanan bu Nako örgü venüs hırka modeli gerçekten çok etkileyici bir tasarıma sahip. Nako tasarımcılarının yeni nesil bir tasarım örneği olarak hazırladığı Nako örgü venüs hırka modelini kesinlilkle kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum ve sizleri aşağıdaki özel seçeneği yakından görmeye davet ediyorum. Her anlamda etkileyici bu örgü venüs hırka modelini kolaylıkla hazırlayabileceğinizi düşünüyorum. Özellikle kız çocuklarınız için harika bir alternatif olabilecek olan bu örgü hırkayı kesinlikle kaçırmamanız gerekiyor. Hem şık hem de çok rahat bir örgü giyim ürünü olan bu harika örgü hırkayı kendiniz için rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Özel rengi ve üzerinde yer alan desenleri sayesinde çok şık olan bu örgü venüs hırka modeli Nako tasarımcılarının son zamanlarda hazırladıkları en etkileyici ürünlerden bir tanesi. Çok özel ve açıklamalı anlatımı okuduktan sonra emin olun Nako’nun örgü venüs hırkasını rahatlıkla ortaya çıkartabileceksiniz.

nako örgü hırka modeli ve yapılışı

nako örgü hırka modeli ve yapılışı

 

orgu hirka modeli ve yapilisi

orgu hirka modeli ve yapilisi

Model adı     :     CM-015 Venüs Hırka
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     5
Yaş grubu     :     11-12 yaş
Örgü şekli     :

1+1 lastik örgü, düz-ters örgü

7 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Venüs 10552 (300 gr)
Mevsim     :     Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

ÖRNEK ANLATIMI:

16 ilmek üzerine anlatılmıştır.

Alt kısımda kalacak olan kısım 8 sıra düz örülüp, şişte bekletilir. Burgunun üst kısmına gelecek olan 8 ilmek; 20 sıra örüldükten sonra bekletilen diğer 8 ilmeğin üzerinden burgu şeklinde geçirilir, şişte 16 ilmek olur. 12 sıra arayla örnek tekrar edilir.

ARKA:

60 ilmek başlanır, 3 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 38 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her düz sırada 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 51 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

34 ilmek başlanır, 3 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Ön ortasından 6 ilmek beden boyunca 1+1 lastik örülür. Beden boyu 5 cm örülerek ön ortasındaki lastikten sonraki 16 ilmeğe örnek uygulanırken, diğer ilmekler düz örülür. Beden boyu 38 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 48 cm örülerek yaka için ön ortasından her sırada 5+4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 51 cm de omuzda kalan 13 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür. Sağ ön ortasında 6 cm arayla 7 adet ilik açılır.

KOLLAR:

40 ilmek başlanır, 3 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Kol boyu 5 cm olduğunda ilmekler ortalanır ve ortadaki 16 ilmeğe örnek uygulanır. Kol boyu 41 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her sırada 3+2+4 defa 1’er+2+2 ilmek kesilir. Kol boyu 48 cm de kalan 14 ilmek 7 cm daha düz örülüp, bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

Yaka etrafından şişe 82 ilmek çıkarılır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako Yazlık Örgü Serin Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü bluz nasıl yapılır ve örgü yazlık bluz yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yeni örgü modelleri
Yeni Çok Hoş Örgü Modelleri ( Örnekleri )

örgü elbise atkı boyunluk bayan örgü modelleri çeşitleri örnekleri 2013 2014 Örgü işi yapan kişiler tarafından çok şık detaylar kazandırılarak...

Kapat