Nako’dan Bebekler İçin Çok Cici Lolipop Hırka

Nako’dan Bebekler İçin Çok Cici Lolipop Hırka
5 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.574 kez okundu.

nako bebek hırkası modeli örneği nasıl yapılır nasıl örülür açıklamalı resimli anlatım

Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları yeni “Lolipop bebek Hırka” modelini sizler için yakından inceledik ve bu özel tasarımı ayaklarınıza kadar getirdik kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile dikkat çeken ve  bebeklerinize gerçekten özel bir şıklık kazandırabilecek olan bu hırkayı sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve kendi el emekleriniz ile hazırlayarak bebeklerinize giydirmelisiniz.

Ayrıca soğuk geçen kış günlerinde bebeklerinizi soğuk havaların etkisinden de kurtarabilecek olan bu bebek hırkası ile onların daha rahat ve mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz.

Nako’dan Bebekler İçin Çok Cici Lolipop Hırka

nako örgü bebek hırkası ve açıklamalı yapılışı

Model adı     :     CM004 Lolipop Hırka
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4.5
İlgili tığ numaraları     :     3.5
Beden     :     18 ay
Yaş grubu     :     1-2 yaş
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, zincir, sık iğne, trabzan

7 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Lolipop 80437 (3 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

MOTİF YAPILIŞI:

7 adet zincir çekilerek birleştirilir. Üzerine 2 no.lu diyagram uygulanır. Diyagramın 5.sırasından sonra, 5 zincirlerin içine *2 trabzan yapılır, 2 zincir çekilir, yanındaki zincire geçilerek 2 trabzan yapılır, 2 zincir çekilir, yanındaki zincire geçilir, aynı yere batılarak 2 trabzan, 2 zincir, 2 trabzan yapılır, 2 zincir çekilir *işaretinden tekrar edilerek sıra tamamlanır. Bu sıra yapılırken aynı zamanda motifler şemada gösterildiği şekilde birbirine eklenir. 2’şer adet ön bedenler, 4 adet arka beden için, toplam 8 adet motif yapılır.

ARKA:

Yapılan motiflerin üst tarafından şişe 71 ilmek çıkarılır. 2 sıra düz örüldükten sonra ilmekler; 2 düz, *3 ilmek beraber alınır, alınan ilmeklerin içinden tekrar 3 ilmek çıkarılır, 1 düz *işaretinden tekrar edilerek dizilip, 1 no.lu diyagram  uygulanır. Beden boyu 13 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 25 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 25 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 17’şer ilmek omuz tarafından başlanarak 3 aşamada kesilerek bitirilir.

 ÖN:

Yapılan motiflerin üst tarafından şişe 31 ilmek çıkarılır, 1 no.lu diyagram  uygulanır. Beden boyu 13 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 19 cm örülerek yaka için ön ortasından 3+2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 25 cm de omuzda kalan 17 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür.

KOLLAR:

34 ilmek başlanır, 1 no.lu diyagram uygulanır. Kol boyu 14 cm olduğunda her iki taraftan 2 sıra arayla 5 defa 1’er ilmek artış yapılarak 44 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 21 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, her sırada 3+2+5 defa 2’şer ilmek kesilir. Kol boyu 26 cm de kalan 14  ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA ve KOL BORDÜRLERİ:

Yaka ve kol etrafına 3 no.lu diyagram uygulanır. Ön ortasında ilik olarak 3.no.lu diyagramdaki boşluklar kullanılır.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Bebekler İçin Jelibon ve Lüks Minnoş Hırka başlıklı makalemizde bebek örgü hırka modeli ve yapılışı ve nako örgü bebek hırkası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü hırka nasıl yapılır örülüşü
Nako’dan Bebekler İçin Jelibon ve Lüks Minnoş Hırka

2013 nako örgü jelibon ve lüks minnoş hırka modeli örneği nasıl yapılır nasıl örülür Bebekler için hazırlanmış gerçekten çok şık...

Kapat