Nako’dan Bebekler İçin Örgü Baby Tweed Joyful Hırka

Nako’dan Bebekler İçin Örgü Baby Tweed Joyful Hırka
14 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.910 kez okundu.

nako bebek örgü hırka modeli örneği baby tweed joyful hırka nasıl yapılır nasıl örülür

Bebekler için hazırlanan çok hoş bir ‘örgü bebek hırkası’ ile sizlerleyiz kızlar. Nako tasarımcılarının maharetli elleri tarafından ortaya çıkartılan ve ismine ‘Baby Tweed Joyful Hırka’ denilen bu özel örgü hırka modeli bebekleriniz için gerçekten önemli bir giyim alternatifi olabilir. Özellikle kış aylarının soğukları ile boğuştuğumuz şu günlerde bebekleriniz için örebileceğiniz bu özel hırka modeli ile onları soğuk havaların etkisinden rahatlıkla kurtarabilir ve daha rahat olmalarını sağlayabilirsiniz.

Şimdi isterseniz, evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz Nako örgü bebek hırkası modeline buyrun birlikte bakalım ve bu özel parçayı hazırlamak için hep birlikte harekete geçelim kızlar.

Nako’dan Bebekler İçin Örgü Baby Tweed Joyful Hırka

nako örgü bebek hırkası nasıl yapılır

Model adı     :     CM-002 Baby Tweed Joyful Hırka
Zorluk derecesi     :     Zor
İlgili şiş numaraları     :     5
Beden     :     18 ay
Yaş grubu     :     1-2 yaş
Örgü şekli     :

6 ilmekli enterlag örgü, düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü

4 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Baby Tweed Joyful 35071 (2 yumak), Baby Tweed 31439 (1 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA ve ÖN

2 aşamada örülür.

1.AŞAMA:

ALT PARÇA: 35071 renk no.lu iplikle 72 ilmek başlanır, 6 ilmekli enterlag örgü yapılır. Beden boyu 23 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Örülen parça beden şemasında gösterildiği şekilde ön ve arka olarak ayrılır.

2.AŞAMA:

ÖN:

Şemada gösterildiği şekilde 13 cm’lik bölümden şişe 31439 renk no.lu iplikle 30 ilmek çıkarılır, 1+1 lastik örülür. 1 cm örüldükten sonra kol evi için bir taraftan 2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 7 cm olduğunda yaka için ön ortasından 4+2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 13 cm de kalan 18 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür.

ARKA:

Beden şemasında gösterildiği gibi 31439 renk no.lu iplikle 24 cm’lik bölümden şişe 60 ilmek çıkarılır, 1+1 lastik örülür. 1 cm örüldükten sonra kol evi için her iki taraftan 2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 13 cm de kalan 54 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:

31439 renk no.lu iplikle 34 ilmek başlanır, 3 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye  geçilir. Her iki taraftan 4 cm arayla 4 defa 1’er ilmek artış yapılarak 42 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 22 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 1’er+2 defa 2’şer ilmek kesilir. Kol boyu 30 cm de kalan 14 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

31439 renk no.lu iplikle yaka etrafından şişe 60 ilmek çıkarılır, 6 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN BORDÜRLER:

31439 renk no.lu iplikle ön ortasından şişe 55 ilmek çıkarılır. 3 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 7 cm arayla 4 adet ilik açılır.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Örgü 'Carmen Fular' Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako carmen fular nasıl yapılır ve örgü fular modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü carmen fular modeli ve yapılışı
Nako’dan Örgü ‘Carmen Fular’ Modeli ve Yapılışı

nako örgü carmen fular modeli örneği nasıl yapılır detaylı anlatım yapılışı resimli Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları yeni örgü...

Kapat