Nako’dan bebekler için rengarenk “Lolipop Bolero” modeli ve yapılışı

Nako’dan bebekler için rengarenk “Lolipop Bolero” modeli ve yapılışı
21 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.352 kez okundu.

2013 nako lolipop bolero modeli örneği tasarımı bebek bolerosu nasıl yapılır açıklamalı anlatım

Kız bebekler için hazırlanmış özel bir örgü bolero modeli ve detaylı resimli anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan bu özel örgü bolero modeli rengarenk yapısı ile bir hayli dikkat çekici. Bebekleriniz için hazırlayabileceğiniz en özel tasarımlardan olan bu özel örgü boleroyu sizlerde kendi bebekleriniz için değerlendirebilir ve bu özel parçayı hazırladıktan sonra bebeklerinize rahatlıkla giydirebilirsiniz.

Evlerinizde kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel “örgü boleroyu” bebeklerinize giydirerek onları daha sıcak tutabilir ayrıca çok cici görünümlere sahip olmalarını da sağlayabilirsiniz.

Nako’dan bebekler için rengarenk “Lolipop Bolero” modeli ve yapılışı

kız bebek örgü bolerosu ve yapılışı

Model adı     :     Lolipop Bolero
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, haraşo, ajur modeli

Gerekli malzemeler     :     80438 (2 Yumak), 3 adet düğme

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:

64 ilmek başlanır, 2 cm haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 29 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN ve KOLLAR:

Ön beden ve kollar beraber örülür, örülmeye koldan başlanır.
30 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 9 defa 1’er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 19 cm örülerek bir taraftan 24 ilmek bir defada kesilir, kalan 24 ilmekle ön beden için örgüye devam edilir. 16 ilmek diyagramdaki model uygulanırken, kalan 8 ilmek; 1 ilmek düz, 1 dolama, 1 ilmek düz, 1 dolama…şeklinde örülerek 8 ilmek artış yapılıp, 32 ilmeğe ulaşılır. Sonraki her diyagram uygulamasında aynı yerlerde artış yapılarak 15 ilmeğe, 9 ilmeğe, 8 ilmeğe ve 7 ilmeğe, aynı şekilde dolamalarla artış yapılarak 71 ilmeğe ulaşılır. Bu artırma işlemleri yapılırken aynı zamanda kol boyu 28 cm olduğunda ilmek kesilen taraftan yaka için 10 ilmek kesilir. Kol boyu 33 cm örülerek kalan 61 ilmek 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer taraf da aynı şekilde örülür. Sağ tarafta 4 cm arayla 2 adet ilik açılır.

HAZIRLANIŞI:

Kolda ilk kesilen 24 ilmeklik bölüm arka parçada kol evine dikilir, şemada gösterilen 9 cm’lik bölüm omuzlara dikilir, şemada gösterilen 7 cm’lik bölüm yaka için ayrılır.

YAKA:

Yaka etrafından şişe 68 ilmek çıkarılır, 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 1 adet ilik açılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü bebek hırkası yapılışı nako
Nako’dan bebekler için örgü “Lüks Minnoş Hırka” yapılışı

nako örgü bebek hırkası nasıl yapılır nasıl örülür bebekler için hırka yapılışı 2013 Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan gerçekten çok özel...

Kapat