Nako’dan Boncuk İşlemeli Kırmızı Süveter Yapılışı

Nako’dan Boncuk İşlemeli Kırmızı Süveter Yapılışı
17 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.529 kez okundu.

Nako Boncuk İşlemeli Süveter Modeli ve Yapılışı (anlatımlı)

Nako bizler ile mükemmel örgü modelleri paylaşmaya devam ediyor. Bizde sizlere bu güzel örgü modellerinin yapılışını ve açıklamalı anlatılışını sunuyoruz. Bu makalemde boncuk işlemeli çok güzel bir tasarım olan kırmızı süveter modelini paylaşacağım.

Süveterdeki saç örgüsü modellerini ile ilgile de açıklama yapacağım. Malzemeleri de aldıysanız modelimizi örmeye başlayabiliriz. Yapacak olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

nako boncuklu süveter yapılışı

MALZEME: Nako Astra

RENK NO: 3641 (üç yumak)

ŞİŞ NO: 4

ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü

AKSESUAR:10 gram inci

ARKA: Doksanaltı ilmek başlanır. yedi santimetre bir+bir lastik örülüp düz örgüye geçilir. Beden boyu otuzyedi santimetre’de kol evi için üç+iki+bir+bir ilmek kesilir. Omuza kadar ondokuz santimetre daha örülerek, lastik üstü toplam elliiki santimetre’de ilmekler kesilerek bitirilir.

ÖN: Doksanaltı ilmek başlanır. yedi santimetre bir+bir lastik örülür. Lastik üstünde diagram takip edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu yirmidokuz santimetre’de kol evi için üç+iki+bir+bir ilmek kesilir. Kol kesimi tamamlandıktan sonra ön ortadan otuz ilmek bir defada kesilerek yaka yapılır. Daha sonra yanlarından her sırada, altı kez bir’er ilmek kesilir. Kol kesiminden itibaren yirmiüç santimetre örülüp omuzlarda kalan yirmi’şer ilmek kesilerek bitirilir.

nako boncuklu süveter şeması

KOL BANTI: Kol etrafından şişe ellidört ilmek toplanarak beş sıra bir+bir lastik örülüp, ilmekler kesilerek bitirilir.

YAKA BANTI: Yaka kenarından şişe doksanyedi ilmek toplanarak beş sıra bir+bir lastik örülüp, ilmekler kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Yaz İçin Yarım Kollu Lastikli Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü yarım kollu bluz, örgü bluz nasıl yapılır ve yazlık örgü bluz modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yazlık trend etek modeli
En Trend Yazlık Etek Modelleri ve Kombinleri

Trend Yazlık Etek Modelleri ve Kombinleri 2013 Yeni yılın yaz aylarına bizlerden önce giyeceğimiz kıyafetler girdi. Birbirinden şık abiye ve...

Kapat