Nako’dan çok özel örgü “Strech Bluz” modeli ve yapılışı

Nako’dan çok özel örgü “Strech Bluz” modeli ve yapılışı
9 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.454 kez okundu.

nako örgü strech bluz modeli örneği nasıl yapılır nasıl örülür 2013 bluz modelleri

Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan gerçekten özel bir örgü bluz modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Tek kollu bir tasarıma sahip olan ve görünümü ile fazlasıyla etkileyicı bir yapıya sahip bu özel örgü bluzu görür görmez çok etkileneceğinizi ve modeli hazırlamak için çalışmalara başlayacağınızı düşünüyorum kızlar.

Orta zorlukta bir yapılışa sahip olan Nako “tek omuzlu örgü bluz” modelini mutlaka değerlendirmeli ve bu özel tasarımı kendiniz için hazırlamalısınız. Evlerinizde oturduğunuz yerden kendi el emekleriniz ile kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu özel bluza ve yapılışına dilerseniz buyrun birlikte bakalım…

Nako’dan çok özel örgü “Strech Bluz” modeli ve yapılışı

nako örgü bluz nasıl örülür

Model adı     :     Comfort Stretch Bluz
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
İlgili tığ numaraları     :     2
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, ikili pirinç, 1+1 lastik örgü, buzlu cam modeli (örneğin ters tarafı ön yüz olacak)

Gerekli malzemeler     :     208 (1 Yumak),10799 (4 Yumak),

Mevsim     :     İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

ARKA ve ÖN:

Arka ve Ön bedenler aynı şekilde örülür.

100 ilmek başlanır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, ikili pirinç örgüye geçilir. Bir taraftan 2 sıra arayla 6+2+2+2+13 defa 1’er ilmek kesilir. Kesme işlemi bittikten sonra 2 sıra örülür, tekrar aynı taraftan 10 defa 1’er+6+5+10+10 ilmek artış yapılarak 116 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 23 cm olduğunda buzlu cam modeline geçilir. Beden boyu 35 cm örülerek kol evi için kesme ve artırma işlemleri yapılan taraftan 6+5+3 ilmek kesilirken, diğer taraftaki 58 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Kalan 44 ilmeğin her iki tarafından, her sırada 8 defa 2’şer ilmek kesilir. Kalan 12 ilmek 8 cm daha örülüp, bir defada kesilerek bitirilir.

MOTİF YAPILIŞI:

Diyagramın 14 sırası uygulanır. Sonraki sıralarda 14.ve 15 sıra tekrar edilerek 6 sıra daha örüldükten sonra, 21.sıradan itibaren örgüye devam edilerek motif bitirilir. Motif, bedende oluşan yuvarlak kısıma yerleştirilip, dikilir.
Yaka etrafına ve kol evlerine pıtırcık oyası yapılır.

ÇİÇEK MOTİFİ YAPILIŞI:

208 renk no.lu iplikle 4 zincir çekilip, birleştirilir. Zincirin içine 12 adet trabzan yapılır. Sonraki sırada 10799 renk no.lu iplikle trabzanların üzerine pıtırcık oyası yapılıp, bitirilir. 3 adet örülür, ön bedenin bir parçasına dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi Nako "Pırlanta Bluz" modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü bluz ve örgü işi bluz nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yuvarlak Yüzlü Ünlülerin Saçları
Oval ve Yuvarlak yüz şekline göre özel saç modelleri

oval ve yuvarlak yüz şekline göre saç modelleri trendleri hangi saç tipleri kullanılır 2013? Yuvarlak yüz hattına sahip olan kadın...

Kapat