Nako’dan Çok Şık Bir Örgü Bebek Kazağı ve Yapılışı

Nako’dan Çok Şık Bir Örgü Bebek Kazağı ve Yapılışı
12 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 978 kez okundu.

nako örgü bebek kazağı modeli örneği tasarımı nasıl yapılır anlatımlı açıklamalı 2013 2014

Nako’nun en özel örgü seçeneklerinden bir tanesi olan örgü bebek kazağı ile sizlerleyiz sevgili kadinmelektir takipçileri. Bebekler için hazırlanan bu örgü bebek kazağı, şık tasarımı ile fazlasıyla dikkat çekmekte. Bebeklerinize örebilmek için kendinize yeni bir seçenek aradığınız zamanlarda gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bu harika örgü bebek kazağını çok beğeneceğinizi ve işlemek isteyeceğinizi düşünüyorum. Kendi el emeklerinize güvenerek, evlerinizde oturduğunuz çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu bebek kazağı ile sizlerde bebekleriniz için bir örgü kazak modelini ortaya çıkartabilirsiniz. Bebeğinizi soğuk geçecek havalardan koruyabilecek olan bu örgü kazaklar, ayrıca onlara çokta cici görünümler kazandırabilir. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum ve sizleri Nako’nun bu harika örgü bebek kazağına bir göz atmaya davet ediyorum… Daha görür görmez çok etkileneceğiniz bu örgü kazağı sakın kaçırmayın!!!!

Malzemeler : Nako Marka LOLİPOP

Renk No : 80437 (2 yumak)

Şiş No : 4

Aksesuar : 2 adet düğme

Nako Bebek Kazağı Yapılışı

Nako Bebek Kazağı Yapılışı

Arka Beden İçin : 60 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 20 cm örülerek, kol evi için her iki taraftan, 6 defa 1′er ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm olduğunda omuzlar için her iki taraftan 15′er ilmek 2 aşamada, sonraki sırada ortada kalan 18 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir.

Ön Beden İçin : 60 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 28 cm örülerek, yaka için ön ortasından 8 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm’de sağ omuzda kalan 15 ilmek 2 aşamada, sol omuzda kalan 15 ilmek 2 cm haraşo örülerek tek seferde kesilerek bitirilir. Sol omuzda 2 adet ilik açılır.

Kollar İçin : 36 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 8 defa, 1′er ilmek artış yapılarak 52 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 19 cm örülerek, kol evi için her iki taraftan 6 defa, 1′er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm’de kalan 40 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Yaka İçin : Yaka etrafından şişe 62 ilmek çıkarılır, 2 cm haraşo örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Kapşonlu Erkek Kazağı Modeli ve Detaylı Yapılışı başlıklı makalemizde kapşonlu örgü kazak modeli ve örgü erkek kazağı yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yeni bebek odası cibinlik modelleri
Bebek Odalarına Cibinlik Modelleri ve Fiyatları

bebek odası cibinlik modelleri örnekleri fiyatları çeşitleri beşik modelleri 2013 2014 Bebek odası dekorasyonları hazırlarken, en fazla dikkat edilmesi gereken...

Kapat