Nako’dan Çok Şık Bir Pırlanta Mor Hırka ve Yapılışı

Nako’dan Çok Şık Bir Pırlanta Mor Hırka ve Yapılışı
3 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.107 kez okundu.

nako örgü mor hırka modeli örneği tasarımı nasıl yapılır açıklamalı resimli anlatım 

Nako tasarımcılarının usta ellerinden çıkan gerçekten çok özel bir örgü hırka modeli ve detaylı açıklamalı yapılışı ile sizlerleyiz sevgili kadinmelektir.com takipçileri. Her anlamda kusursuz bir yapıya sahip olduğunu düşündüğüm bu harika örgü hırkayı ayaklarınıza kadar getirdim. Umarım sizler de beni kırmaz ve ayaklarınıza kadar getirdiğim bu özel hırkayı kendiniz veya bir sevdiğiniz için işlemeye başlarsınız. Şıklığı ile sizlere bambaşka bir görünüm kazandırabilecek ve aynı zamanda soğuk havaların etkisini bertaraf edebilecek bu harika örgü hırkayı kesinlikle işlemelisiniz. Rengi ve özel işlemesi sayesinde ortaya çıkan tasarımı ile fazlasıyla dikkat çekici olan Nako Pırlanta Mor Hırka modeline dilerseniz buyrun birlikte bakalım ve bu harika örgü hırkayı hep birlikte işleyelim. Mor rengin can alıcı yapısıyla hazırlanan bu örgü hırkayı kaçırmayın! Böyle tasarımları bulmuşken işlemek lazım.

Nako pırlanta hırka modeli yapılışı

Malzeme: Nako pırlanta

Renk no:6736 (5, yumak)

Şiş no: 5

Örgü şekli: Düz örgü, ters örgü

Aksesuar: 2 adet düğme

ARKA: Yüzyirmisekiz ilmek başlanır. İlmekler onüç düz on ters dizilerek yirmi sıra örülür. Daha sonra ters örülen bölümde iki ilmek eksiltilir. Eksiltme işlemi yirmi sırada bir sadece ters örgü ile örülen ilmeklerde yapılır ve iki ilmek kalana dek devam eder. Beden boyu otuzsekiz santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Arka yaka için kol kesiminden yirmi santimetre yukarıda ortadan yirmi ilmek kesilir, yanlarında kalan yirmisekiz’er ilmek omuzlar için kesilerek bitirilir.

ÖN: Sekseniki ilmek başlanır. İlmekler onüç düz on ters dizilerek yirmi sıra örülür. Daha sonra ters örülen bölümde iki ilmek eksiltilir. Eksiltme işlemi yirmi sırada bir sadece ters örgü ile örülen ilmeklerde yapılır ve iki ilmek kalana dek devam eder. Beden boyu otuzsekiz santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Ön yaka için her sırada bir’er ilmek kesilerek omuzda yirmisekiz ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.

KOL: Ellidokuz ilmek başlanır. İlmekler onüç düz on ters dizilerek örülür. Terslerde yine yirmi sırada bir iki ilmek eksiltilerek iki ters ilmek kalana kadar örülür. Kol uzunluğu otuzdokuz santimetre’de üç+iki+bir ilmek kesilir. Tepede onüç ilmek kalana dek yanlardan her sırada 1′er ilmek eksiltilir. Tepede kalan onüç ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Yaka kenarı için ön parçanın bir ucundan başlayıp yaka çevresi ve diğer ön parçanın tüm kenarı tığ ile üç sıra sık iğne yapılır. Sağ tarafa üst üste iki adet ilik-brit yapılır, karşısına düğme dikilerek tamamlanır.

hırka şeması

Bir önceki yazımız olan Nako'nun rengarenk örgü ŞAL MODELİ ve yapılışı! başlıklı makalemizde nako örgü şal modeli ve yapılışı ve örgü şal modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Zümrüt koltuk takımı modeli
Bermo Mobilya’nın Koltuk Takımı Modelleri ve Fiyatları

bermo mobilya koltuk takımı modelleri örnekleri çeşitleri fiyatları 2013 2014  Bermo mobilya'nın büyük emekler vererek hazırladığı yeni nesil koltuk takımları...

Kapat