Nako’dan harika bir örgü “Serin Bluz” modeli ve yapılışı

Nako’dan harika bir örgü “Serin Bluz” modeli ve yapılışı
3 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.448 kez okundu.

nako örgü serin bluz modeli örneği nasıl yapılır yapılışı hazırlanışı

Örgü işi yapan profesyonel eller tarafından büyük emekler neticesinde ortaya çıkartılan gerçekten özel bir örgü “serin bluz” modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Örgü işini seven ve bu anlamda ürünler giymeyi tercih eden kadınlarımız için gerçekten önemli bir giyim alternatifi olacak bu özel “serin bluz” modelini aşağıdaki özel anlatım ile birlikte sunuyorum…

Ben de kendim için bir örgü bluz modeli hazırlamak istiyorum diyorsanız sizler için seçtiğimiz bu özel seçeneğe bir göz atmalı ve bu özel tasarımı kendiniz için hazırlamalısınız kızlar.

Nako’dan harika bir örgü “Serin Bluz” modeli ve yapılışı

nako örgü bluz nasıl örülür

Model adı     :     Serin Bluz
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili tığ numaraları     :     3.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Trabzan, zincir, sık iğne, trabzanlı pıtırcık oyası

Gerekli malzemeler     :     3387 (3 Yumak)

Mevsim     :     İlkbahar,Yaz

Yapılışı:

BLUZ YAPILIŞI:

46 cm zincir çekilir, üzerine diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 29 cm olduğunda her iki taraftan, her sırada 3 defa 1’er cm eksiltilir. Beden boyu 50 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 10 cm zincir çekilir, diyagramdaki model uygulanarak örgüye devam edilir. Beden boyu 57 cm de yaka için örgü ortalanır ve ortadaki 14 cm örülmeden geri dönülerek örgüye 2 parça halinde devam edilir.

Beden boyu 62 cm de bitirilir.
Yan tarafları birleştirildikten sonra, etek ucuna trabzanlı pıtırcık oyası, kol ve yaka etrafına 4’er sıra sık iğne yapılıp, bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako'nun yeni "Venüs Hırka" modeli ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü venüs hırka nasıl yapılır ve örgü hırka modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü venüs hırka modeli yapılışı
Nako’nun yeni “Venüs Hırka” modeli ve açıklamalı yapılışı

nako kadın örgü venus hırka modeli nasıl örülür yapılışı hazırlanışı 2013 Nako'nun kadınlar için hazırladığı en özel seçeneklerinden bir tanesi...

Kapat