Nako’dan harika bir “Örgü Venüs Bolero” modeli ve yapılışı

Nako’dan harika bir “Örgü Venüs Bolero” modeli ve yapılışı
21 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 3.662 kez okundu.

nako örgü venus bolero modeli örneği tasarımı nasıl yapılır örülüşü hazırlanışı 2013

Nako tasarımcılarının maharetli elleri tarafından hazırlanan ve özel bir yapıya sahip olan “örgü venus bolero” modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Örgü giyimi seven ve bu giyim ürünlerini her zaman tercih eden kadınlarımızın, örgü giyim ürünleri içerisinde kendisine her daim yer bulan boleronun Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan ve ismine “Venus” denilen alternatifine gördüğünüz andan itibaren hayran olacak ve bu özel tasarım boleroyu kendiniz için hazırlamak isteyeceksiniz.

Evlerinizde oturduğunuz yerden kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz Venüs örgü bolero modeline dilerseniz buyrun birlikte bakalım ve bu özel örgü tasarımını yakından inceleyelim…

 

Nako’dan harika bir “Örgü Venüs Bolero” modeli ve yapılışı

 

nako örgü bolero nasıl yapılır

Model adı     :     Venüs Bolero
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Haraşo, 2+2 lastik örgü
Gerekli malzemeler     :     10553 (5 Yumak)
Mevsim     :     İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA ve ÖN:
Arka ve Ön bedenler aynı şekilde örülür.
25 ilmek başlanır, haraşo örgü yapılır. 1 cm örüldükten sonra her sırada, bir taraftan 8 defa 5’er ilmek artış yapılarak 65 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 90 cm örülerek artış yapılmayan diğer taraftan, her sırada 8 defa 5’er ilmek kesilerek 25 ilmeğe düşülür. Örülen parçalar şemada gösterildiği gibi kıvrılarak dikilir.
Dikildikten sonra her iki taraftan 30’ar cm bırakılır, ortada kalan kısıma ön beden için 50+arka beden için 50 toplam 100 ilmek çıkarılır, 6 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir.

örgü bolero yapılışı

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal "örgü çocuk atkı modeli yapılışı" (anlatımlı) başlıklı makalemizde örgü 2013 çocuk atkı modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Tasarım DuşaKabin Modelleri
Modern görünümlere sahip özel “Duşakabin” modelleri

modern duşakabin modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni 2013 Banyo dekorasyonlarının değişilmez parçalarından olan ve olmazsa olmazlar içerisinde yer...

Kapat