Nako’dan Harika Örgü Bluz Modeli

Nako’dan Harika Örgü Bluz Modeli
1 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 1.806 kez okundu.

Nako 2014 Örgü bluz modeli ve yapılışı (anlatımlı)

Yaz mevsiminin sonunda doğru yavaş yavaş geliyoruz dostlarım… Sonbahar ve İlkbahar Aylarında böyle güzel tasarıma sahip bluz modelini hangi bayan giymek istemez ki. Nako tarafından tasarlanan bu modelinin yapılış açıklamasını sizler için paylaşıyorum.  Eğer modeli ben örmek istemiyorum nasıl alabilirim diyorsanız. Bizlere yorum atmanız yeterli olacaktır dostlarım iyi günler…

nako 2014 örgü bluz modeli

Ürün Özellikleri

Model adı : KM-052 Lady Bluz
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 6.5
İlgili tığ numaraları : 4
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, ajur modeli, sık iğne2 adet düğme
Gerekli malzemeler : 208G (5 yumak)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

66 ilmek başlanır, 6 cm 1+1 lastik örgü yapıldıktan sonra, düz örgüye geçilir. İlmekler; 15 düz, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 15 düz, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 15 düz, 1 ilmek kesilir, 1 dolama, 15 düz şeklinde dizilip, diyagramdaki model uygulanır. 2 sıra örüldükten sonra her iki taraftan, her düz sırada 17 defa 1’er ilmek artış yapılarak 100 ilmeğe ulaşılır, artırılan ilmekler düz örülür. Sonraki sıradan itibaren her iki taraftan, her düz sırada kol evi için 5+20 defa 1’er ilmek kesilerek 50 ilmeğe düşülür. Beden boyu 52 cm de yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 8  ilmek bir defada kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 5’er ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm de omuzlarda kalan 16’şar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

66 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 45 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 6 ilmek bir dafada kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından 2+2+2 ilmek kesilir. Beden boyu 58 cm de omuzlarda kalan 16’şar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

KOL:

Kol etrafına 1 sıra sık iğne yapılır. Kol evinden sonra 16 cm ara verilerek birleştirilir, üzerine düğme dikilir.

YAKA:

Yaka etrafından şişe 104 ilmek çıkarılır. 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Şema Anlatım

örgü bluz şema1

 

 

örgü bluz şema2

 

Bir önceki yazımız olan Nako Örgü Firkete Bluz Yapılışı (anlatımlı) başlıklı makalemizde Örgü Firkete Bluz ve Örgü Firkete Bluz Yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Günlük saçlar
Günlük Saç Modelleri 2014

2014 Günlük saç kesimleri renkleri ve modelleri... Yeni yılda birbirinden güzel saç kesimlerini , renklerini ve modellerini sizler için paylaşmak...

Kapat