Nako’dan kadınlar için örgü “Vals Şal” modeli ve yapılışı

Nako’dan kadınlar için örgü “Vals Şal” modeli ve yapılışı
2 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.701 kez okundu.

nako örgü şal modeli örneği nasıl yapılır nasıl örülür nako vals şal modelinin yapılışı açıklamalı 2013

Nako tasarımcılarının yetişkinler için hazırladığı yeni şal modeli “vals şal” modelini sizler için inceledik ve bu özel şalı anlatımı ile birlikte ayaklarınıza kadar getirdik kızlar. Rengarenk yapısı ve özel kesim detayları ile fazlasıyla dikkat çeken ve bir şaldan aranan tüm ihtişama sahip olan bu özel şalı görür görmez çok beğenecek ve bu şal modelini hemen örmeye başlayacaksınız diye düşünüyorum kızlar.

Yaz mevsimlerinin dayanılmaz sıcakları hariç diğer tüm mevsimlerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu özel şal ile kendinize farklı bir görünüm şıklığı kazandırabilir ve bu özel şal ile kombinlerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Nako’dan kadınlar için örgü “Vals Şal” modeli ve yapılışı

nako örgü şal modeli vals şal nasıl yapılır

Model adı     :     Vals Şal
Zorluk derecesi     :     Zor
İlgili şiş numaraları     :     4.5
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Haraşo, geri dönüş tekniği

Gerekli malzemeler     :     8923 (4 Yumak)

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ŞAL YAPILIŞI:

315 ilmek başlanır, diyagram uygulanır. Her dilim 15 ilmekten oluşur, haraşo örgü yapılır.

ÖRNEK ANLATIMI:

1.sıra: 15 ilmek örülür, geri dönülür, kalan 300 ilmek şişte bekletilir, 14 ilmek örülür, geri dönülür, kalan 1 ilmek şişte bekletilir, 13 ilmek örülür, kalan 301 ilmek şişte bekletilir, 12 ilmek örülür, kalan 2 ilmek şişte bekletilir…şeklinde 15 ilmeğin her iki tarafından, her sırada 1’er ilmek örülmeden bırakılarak 1 ilmeğe düşülerek 1.dilim elde edilir. 2.dilim için; sıra başındaki 7 ilmek şişte örülmeden bekletilirken, yanındaki 22 örülür, geri dönülür, kalan 293 ilmek şişte bekletilir, 14 ilmek örülür, geri dönülür, diğer tarafta kalan 15 ilmek şişte bekletilir, 13 ilmek örülür, geri dönülür, kalan 294 ilmek şişte bekletilir, 12ilmek örülür, kalan 15 ilmek şişte bekletilir…şeklinde geri dönüş tekniği uygulanarak 15 ilmeğin her iki tarafından 7 defa 1’er ilmek örülmeden bırakılarak 2.dilim elde edilir, yanındaki ilmeklere de aynı işlemler uygulanıp, sıra tamamlanır.

2.sıra: 22 ilmek örülür, geri dönülür, 22 ilmeğin 7 ilmeği sıra başında örülmeden bekletilir, kalan 15 ilmeğe aynı şekilde geri dönüş tekniği uygulanarak 1 ilmeğe düşülüp, 1.dilim elde edilir, yanındaki 15 ilmeğe geçilir, aynı şekilde işlemler uygulanarak 2.dilim elde edilir…şeklinde sıra tamamlanır.

3.ve sonraki sıralar; aynı şekilde dilimler yapılarak örülür. Her sıra bitiminden sonra, her iki taraftan 1’er dilim eksiltilip, 1 dilim kalana kadar örgüye devam edilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni İğne Oyası Yemeni Örnekleri ( Çok Şıklar ) başlıklı makalemizde yemeni iğne oyaları ve yeni yemeni iğne oyası örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yepyeni Kaymaz Tabanlı Yolluklar
Kaymaz Halı Yolluk Modelleri ve Fiyatları ( Merinos )

kaymaz halı yolluk modelleri fiyatları örnekleri desenli şal desenli kaymaz tabanlı yolluklar 2013 Her evin ihtiyacı olan özel "kaymaz" tabanlı...

Kapat