Nako’dan Örgü ‘Carmen Fular’ Modeli ve Yapılışı

Nako’dan Örgü ‘Carmen Fular’ Modeli ve Yapılışı
14 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.608 kez okundu.

nako örgü carmen fular modeli örneği nasıl yapılır detaylı anlatım yapılışı resimli

Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları yeni örgü fular modeli olan ‘Carmen’i’ sizler için yakından inceledik ve bu özel tasarımı detaylı anlatım yapılışı ile birlikte ayaklarınıza kadar getirdik kızlar. Örgü giyim konusunda vazgeçilmezlerinizden olan ve her daim ilk tercihleriniz içerisinde yer alan fuların, Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan ve ismine ‘Carmen’ denilen bu özel seçeneğini gördüğünüz andan itibaren eminim çok etkilenecek ve bu özel tasarımı kendiniz için seçmek ve bu özel parçayı hazırlamak isteyeceksiniz.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ‘Nako’ örgü ‘Carmen’ fular modeline dilerseniz aşağıdan bakabilir ve bu özel tasarımı anlatımı sayesinde kolaylıkla ortaya çıkartabilirsiniz. Carmen Fular modeli her ne kadar zahmetli bir yapılış biçimine sahip olsa da modeli işledikçe ortaya çıkacak ürünün farkına varacak ve hiçbir zorluk hissetmeyeceksiniz.

Nako’dan Örgü ‘Carmen Fular’ Modeli ve Yapılışı

nako örgü carmen fular modeli ve yapılışı

Model adı     :     AK-007 Carmen Fular
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Carmen örgü tekniği, düz-ters örgü
Gerekli malzemeler     :     Carmen 21231 (1 yumak), Moher Special 217 (1 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

21234 renk no.lu Carmen ipliğin 13 ilmeği şiş üzerine alınarak örülmeye başlanır. Her sırada, her iki taraftan 1’er ilmeği kesilerek örgü boyu 15 cm de 9 ilmeğe düşülür. Sonraki sırada 217 renk no.lu iplikle Carmen ilmeklerinden şişe 12 ilmek çıkarılır. 1 cm düz örüldükten sonra ilmekler 6+6 şeklinde 2’ye ayrılır, örgüye 2 parça halinde devam edilir. 2 cm düz örüldükten sonra ilmekler tekrar aynı şiş üzerine alınır, 12 ilmekle örgüye devam edilir. 2 cm 217 renk no.lu iplikle düz, 2 sıra; 1 ilmek carmen ilmeği, 1 ilmek 217 renk no.lu iplik beraber alınarak kesilir…şeklinde örgü boyu 80 cm olana kadar örülür. Örgü boyu 80 cm de her iki taraftan 2’şer ilmek kesilir, 85 cm de kalan 2 ilmekle bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Örgü İşi Kız Bebek Kazağı ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako bebek kazağı nasıl yapılır ve örgü bebek kazağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü işi bebek kazağı modeli anlatımlı yapılışı
Nako’dan Örgü İşi Kız Bebek Kazağı ve Yapılışı

nako örgü bebek kazağı modeli örneği nasıl yapılır anlatımlı yapılışı Nako tasarımcılarınını büyük emekler vererek hazırladıkları yeni 'örgü bebek kazak'...

Kapat