Nako’dan Örgü İşi Ankara Tiftik Bayan Hırka Yapılışı

Nako’dan Örgü İşi Ankara Tiftik Bayan Hırka Yapılışı
15 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 1.016 kez okundu.

nako örgü ankara tiftik bayan hırka modeli örneği açıklamalı anlatım yapılışı resimli 

Nako firmasının ortaya çıkardığı en özel örgü hırka modellerinden bir tanesi olan Ankara Tiftik Bayan hırka örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz sevgili kadinmelektir.com takipçileri. Çok şık bir tasarım örneği olarak ortaya çıkartılan ve her anlamda özel bir görünüme sahip olan bu örgü hırka modelini kesinlikle kaçırmamalı ve kendiniz ya da bir sevdiğiniz için bu örgü hırka modelini ortaya çıkartmalısınız. Örgü giyim konusunda vazgeçilmezleriniz arasında yer alan hırkanın Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan bu harika seçeneğini çok beğeneceğinizi ve bu harika hırkayı hazırlayacağınızı düşünüyorum. Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum ve sizleri Nako’nun hazırladığı örgü hırka modeli ile karşı karşıya bırakıyorum. Ben de kendime bir örgü hırka modeli arıyorum diyorsanız Nako Ankara Tiftik bayan hırka modelini değerlendirmeli ve bu özel seçeneği hazırlamalısınız.

MALZEME: Nako Ankara Tiftik

RENK NO: 268 (4 yumak)

ŞİŞ NO: 5,5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Haraşo, 2+2 lastik

ÖN-ARKA: 128 ilmekle başlanır. Yirmibir ilmek haraşo bir ilmek örmeden, yirmi ilmek haraşo ilmek yapılmadan şeklinde ilk sıra tamamlanır.

nako bayan hırkası modeli yapılışı

nako bayan hırkası modeli yapılışı

İki sıra haraşo, iki sıra düz örüldükten sonra oniki ilmek örülüp altı ilmek kesilir. Dört santimetre olana kadar işlem devam eder.

Daha sonra iki+iki lastiğe geçilerek üç santimetre lastik arada üç sıra haraşo şeklinde devam edilir.

Toplam ondokuz santimetre örülüp yirmiiki’şer ilmek önlere ayrılarak arka kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Ellidört ilmekle yirmibir santimetre yapılır.

Yirmiiki ilmek arka yaka için kesilir. Omuzlarda kalan onaltı’şar ilmek üç aşamada azaltılarak bitirilir, ön parçaların kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilip onyedi santimetre yapıldıktan sonra yaka kesimi dört+üç+iki+bir ilmek kesilir.

Omuzlarda kalan onaltı’şar ilmek üç aşamada kesilerek bitirilir.

KOL: Kırk ilmekle başlanarak iki sıra haraşo iki sıra düz dört santimetre yapılır. Üç santimetre’de bir kenarlarda bir’er ilmek çoğaltılarak toplam kırkyedi santimetre örülür.

Atmışdört ilmek olunca kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Her sırada iki’şer ilmek azaltılarak oniki ilmek kalınca bie defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yirmi ilmek başlanır, iki m düz örülür. Örgü ortalanarak yakaya dikilir.

 

Bir önceki yazımız olan Çok Şık ve İddialı Ajur Örgülü Fiyonklu Kazak Yapılışı başlıklı makalemizde ajur örgülü örgü kazak ve örgü kazak modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
fiyonklu kazak yapılışı anlatımlı
Çok Şık ve İddialı Ajur Örgülü Fiyonklu Kazak Yapılışı

ajur örgülü fiyonklu kazak örneği modeli nasıl yapılır hazırlanışı detaylı anlatım Ajur örgülü çok hoş bir örgü kazak örneği ve...

Kapat