Nako’dan örgü ‘Moonlight Şal’ modeli nasıl yapılır?

Nako’dan örgü ‘Moonlight Şal’ modeli nasıl yapılır?
11 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 2.213 kez okundu.

nako örgü moonlight şal modeli örneği nasıl yapılır nasıl hazırlanır 2013

Örgü giyim konusunda vazgeçilmezlerinizden olan ‘şalların’ özel bir tasarım ile hazırlanan yeni bir seçeneği ile sizlerleyiz kızlar. Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan ve özel yapısı ile dikkat çeken bu ‘örgü şal’ modelini görür görmez eminim çok etkilenecek ve bu özel parçayı kendiniz için hazırlamak ve bu özel seçeneği gardroplarınıza eklemek isteyeceksiniz.

Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları ve ismine ‘Moonlight’ dedikleri bu şal modeli; özel tasarım yapısı ile fazlasıyla dikkat çekici diye düşünüyorum ve bu özel parçayı yapılışı ile birlikte beğenilerinize sunuyorum. Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ‘Moonlight’ şal modeline dilerseniz buyrun birlikte bakalım…

Nako’dan örgü ‘Moonlight Şal’ modeli nasıl yapılır?

nako örgü şal modeli nasıl yapılır

Model adı     :     KM-024 Moonlight Şal
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili tığ numaraları     :     3.5
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Zincir, trabzan, dolamalı sık iğne, kafes örgü
Gerekli malzemeler     :     Moonlight 5834A (300 gr)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

12 adet zincir çekilerek birleştirilir, üzerine diyagram uygulanır. Motifler 6, 7 ve 8.sıraları tekrar edilerek büyütülürken, kafes içine yapılan trabzanlar dolamalı sık iğne yapılır ve dolamalı sık iğne sayısı 2 sıra arayla 1’er adet artırılır. Motif boyu 55 cm de bitirilir. 2 adet örülür, şemada gösterildiği şekilde birbirine iğneyle dikilerek eklenir.

Bir önceki yazımız olan Angora ipten simli şal yapılışı (anlatımlı) başlıklı makalemizde Angora ipten simli şal hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Atlas Halı Çocuk Odası Halıları
Atlas Halı’dan Bebek ve Çocuk Odaları İçin Halılar

atlas halı bebek çocuk odası halı modelleri örnekleri çeşitleri fiyatları en güzel en yeni 2013 Atlas Halı'nın bebek ve çocuk...

Kapat