Nako’dan Sevgililer Günü Atkı Bere Eldiven Seti ve Yapılışı

Nako’dan Sevgililer Günü Atkı Bere Eldiven Seti ve Yapılışı
7 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.422 kez okundu.

2013 örgü sevgililer günü atkı bere eldiven seti modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı yapılışı

Nako tasarımcıları tarafından sevgililer için hazırlanan gerçekten çok özel “örgü atkı bere eldiven seti” ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. 14 Şubat Sevgililer gününde sevgilinize almak istediğiniz hediyeye bir türlü karar veremediyseniz bu özel atkı bere eldiven setini kendi el emekleriniz ile kısa bir süre içerisinde hazırlayabilir ve bu özel günde sevgililerinize bu özel parçaları hediye edebilirsiniz.

Gerçekten etkileyici tasarımlar ile hazırlanan ‘Nako Sevgililer Günü Atkı Bere Eldiven Seti’ içerisinde yer alan örgü tasarımlarını görünce eminim sizlerde çok etkilenecek ve bu özel parçaları hazırlayarak sevgilinize hediye etmek isteyeceksiniz.

Nako’dan Sevgililer Günü Atkı Bere Eldiven Seti ve Yapılışı

sevgililer günü için örgü atkı bere modeli nasıl yapılır

Model adı     :     AK-006 Sevgililer Günü Atkı Bere Eldiven Seti
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     7
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, jakar, haraşo, burgu modeli, 2+2 lastik örgü
Gerekli malzemeler     :     Sport Wool 3641 (5 yumak), 195 (5 yumak)
Mevsim     :     Kış

Yapılışı:

BAYAN ATKI YAPILIŞI:

3641 renk no.lu iplikle 34 ilmek başlanır, 3 diş haraşo örülür. Her iki taraftaki 3’er ilmek örgü boyunca haraşo örülürken, ortada kalan 28 ilmek düz örülür. 1 sıra örüldükten sonra 195 renk no.lu iplik kullanılarak diyagram uygulanır. Diyagram bitiminde 195 renk no.lu iplikle her iki taraftan 3’er ilmek örgü boyunca haraşo örülürken, ortada kalan 28 ilmek düz örülür. Atkı boyu 160 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Atkının bitirilen kısmındaki 50 cm’lik bölüm 2’ye katlanıp, dikilir.

BAYAN BERE YAPILIŞI:

45 ilmek başlanır, haraşo örgü yapılır. Bere boyu 45 cm örüldükten sonra, bir taraftan 12 ilmek bir defada kesilir. Kalan 33 ilmek; 1ilmek örülür, 1 ilmek şişten bırakılır, 1 ilmek örülür…şeklinde örülerek sıra tamamlanır. Şişte kalan ilmekler bir defada kesilirken, şişten bırakılan ilmekler başlama sırasına kadar sökülür. Tepe kısmı büzdürülerek dikilir.

ERKEK ATKI YAPILIŞI:

195 renk nolu iplikle 3 ilmek başlanır, haraşo örgü yapılır. Her iki taraftan, her sırada 2 defa 1’er ilmek artış yapılarak 7 ilmeğe ulaşılır. İlmekler; 3 haraşo, 1 düz, 3 haraşo şeklinde dizilir. Sonraki sıradan itibaren artırma işlemleri her iki taraftan 14 defa 3 haraşo örülen ilmeklerin yanından yapılarak 35 ilmeğe ulaşılır. İlmekler; 3 ters, 29 düz, 3 ters şeklinde dizilir. 1 sıra örüldükten sonra, 3641 renk no.lu iplik kullanılarak 2 no.lu diyagram uygulanır. Diyagram bitiminde tekrar 195 renk no.lu iplikle; 3 ters, 29 düz, 3 ters şeklinde örgüye devam edilir. Atkı boyu 160 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Atkının bitirilen kısmındaki 50 cm’lik bölüm 2’ye katlanıp, dikilir. Atkının üçgen ucuna 8 cm’lik püskül takılır.

ERKEK BERE YAPILIŞI:

90 ilmek başlanır, 5 cm 2+2 lastik örgü yapılır. İlk sırada 5 ilmek arayla 1’er ilmek artış yapılarak 117 ilmeğe ulaşılıp, diyagram uygulanır. Bere boyu 35 cm de ilmekler 1.ilmeğin üzerinden geçirilerek bitirilir. Tepesi büzdürülerek dikilir.

ELDİVEN BAŞ PARMAK YAPILIŞI:

195 renk no.lu iplikle 14 ilmek başlanır, 9 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Örgü boyu 22 cm de ilmekler 1.ilmeğin üzerinden geçirilerek bitirilir. 2 adet örülür.

ELDİVEN YAPILIŞI:

Parmak ucu tarafından şişe 194 renk no.lu iplikle 5 ilmek başlanır. Her sırada, her iki taraftan 15 defa 1’er ilmek artış yapılarak 35 ilmeğe ulaşılır. İlmek sayısı 11 olduğunda (2 cm de) 3641 renk no.lu iplikle 1 no.lu diyagram uygulanmaya başlanır. Örgü boyu 18 cm olduğunda ilmekler 9 cm 1+1 lastik örülüp, bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür. Şemada gösterildiği şekilde dikildikten sonra, 1 no.lu yerlerden birbirlerine eklenip, bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako'nun "Örgü Vals Hırka" Modelini Gördünüz Mü? başlıklı makalemizde nako örgü modelleri ve yapılışları ve nako örgü vals hırka modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü hırka modeli nasıl yapılır
Nako’nun “Örgü Vals Hırka” Modelini Gördünüz Mü?

2013 nako örgü vals hırka nasıl yapılır örülüşü yapılışı açıklamalı detaylı anlatım yapılışı Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları yeni...

Kapat