Nako’dan “Sırma Şal Modeli” ve Yapılışı ( 2014 )

Nako’dan “Sırma Şal Modeli” ve Yapılışı ( 2014 )
25 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.457 kez okundu.

Nako şal örgü modeli yapılışı anlatımlı sizlerle…

Beyaz renginin güzelliği ve dantel örgüsünün narinliği bu şık örgü şal modelinde buluştu.  2014 yılının ilk beyaz sırma şal modelini bu makalemde sizlerle paylaşıyorum. Modelimizin yapılışı oldukça kolay.  Sizler için hazırlamış olduğum model anlatımını düzgün yaptığınız takdirde modeli kesinlikle doğru öreceksiniz. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.  Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

nako sal orgu modelleri 2014

Model adı : Sırma Şal
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : 2’li trabzan, trabzan, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler : 20187 (3 Yumak)
Mevsim : Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ŞAL YAPILIŞI:
61 cm zincir çekilir, üzerine 3 no.lu diyagram uygulanır.

MOTİF YAPILIŞI:
1 no.lu diyagram uygulanarak 16 adet tam, 2 adet yarım motif yapılır, 4 no.lu şemaya göre birbirine eklenirken, aralarında kalan boşluklara 8’er zincir çekilir.
3 no.lu diyagramdan sonra motifli bölüm son sırasında birbirine eklenir. Motiflerin diğer tarafına 2 no.lu diyagram uygulanarak şal bitirilir.
Şalın etrafına;
1.sıra: aynı yere batılarak 7 trabzan, 1 zincir, 1 cm atlanır, 1 sık iğne, 1 zincir, 1 cm atlanır, aynı yere batılarak 7 adet trabzan…şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
2.sıra: 1.sıradaki 1 zincilerin içine 2’şer sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir, 2 sık iğne yapılır, 3 zincir…şeklinde örülerek oya yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü Bayan ( ATKI, ŞAL VE BOYUNLUK ) Modelleri başlıklı makalemizde bayan örgü atkı modelleri, bayan örgü modelleri ve bayan örgü şal modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Trend Gece Elbisesi Modelleri
Yeni Gece Elbisesi ( Kıyafetleri ) Modelleri

Yeni Gece Elbisesi ( Kıyafetleri ) Modelleri - 2014 gece elbisesi çeşitleri görselleri trendleri Gece katılacağınız özel davetlerde giyebileceğiniz çok...

Kapat