Nako’dan Vizon Anatolia Örgü Bebek Yelek Modeli ve Yapılışı

Nako’dan Vizon Anatolia Örgü Bebek Yelek Modeli ve Yapılışı
28 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 2.282 kez okundu.

nako örgü bebek yeleği nasıl yapılır nasıl örülür detaylı açıklamalı anlatım yapılışı

Nako’nun kız bebekler için hazırladığı yeni örgü yelek modeli ve açıklamalı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz. Farklı bir tasarım örneği sergileyerek hazırladığı yeni kız bebek yeleğine özel bir görünüm kazandıran ve bu şekilde ortaya inanılmaz bir seçenek çıkartan Nako, bu özel tasarım yeleği ile bebeklerimiz için gerçekten harika bir tasarım sunuyor. Bebekleriniz için önemli bir alternatif olabilecek bu harika bebek yeleğini sizlerde kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabilir ve bu bebek yeleğini bebeklerinize giydirebilirsiniz.

Kız bebeklerinize çok cici görünümler kazandırabilecek bu harika bebek yeleği ayrıca bebeklerinizin daha sıcak kalmalarını da sağlayabilir.

Nako’dan Vizon Anatolia Örgü Bebek Yelek Modeli ve Yapılışı

nako bebek örgü yelek modeli ve hazırlanışı

Model adı     :     CM-014 Vizon Anatolia Yelek
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4.5
Beden     :     18 ay
Yaş grubu     :     1-2 yaş
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, 2+2 lastik örgü, haraşo

6 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Vizon Anatolia 80734 (2 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

60 ilmek başlanır, 3 cm 2+2 lastik örgü yapılıp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 21 cm örülerek kol için her iki taraftan 7’şer ilmek artırılarak 74 ilmeğe ulaşılır. Aynı sırada her iki taraftan 7’şer ilmek haraşo örülürken, ortada kalan 60 ilmek 2+2 lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 36 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

40 ilmek başlanır, 3 cm 2+2 lastik örgü yapılır. Ön ortasından başlanarak ilmekler; 16 haraşo, 24 düz şeklinde dizilir. Beden boyu 21 cm de kol evi için bir taraftan 7 ilmek artış yapılarak 47 ilmeğe ulaşılır, artırılan 7 ilmek haraşo örülürken, ortadaki 24 ilmek 2+2 lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 25 cm olduğunda yaka için bir taraftan 16 ilmek kesilir. Beden boyu 36 cm de kalan 31 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Sol ön bedende 4 cm arayla yanyana 2’şer adet toplam 6 adet ilik açılır.

KAPÜŞON:

Yaka etrafından şişe 84 ilmek çıkarılır, 23 cm örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Ortadan katlanarak dikilir.

Bir önceki yazımız olan Çok şirin örgü bayan elbise modeli yapılışı başlıklı makalemizde örgü bayan elbise modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Büstiyer Elbise Modelleri ve Trendleri  (3)
Çok Şık Büstiyer Elbise Modelleri ve Trendleri

büstiyer elbise modelleri trendi çeşitleri tasarımları en güzel en yeni 2013 Yaz aylarında kadınlar tarafından en fazla tercih edilen elbise...

Kapat