Nako’nun “Carmen ve King Moher Şal” modeli ve yapılışı

nako carmen ve king moher şal modeli nasıl yapılır hazırlanışı tasarımı özel açıklamalı yapılışı

Kış aylarının en temel giyim ürünlerinden olan “şal” Nako tasarımcıları tarafından öylesine harika bir seçenek ile hazırlanarak bizlere sunulmuş ki hayran kalmamak inanın bana elde değil dostlar. Nako tasarımcılarının son zamanlarda hazırladıkları en klas seçeneklerden bir tanesi olan ve ismine “Carmen ve King Moher Şal” denilen bu özel örgü şalı gördüğünüz andan itibaren eminim çok beğenecek ve bu özel tasarım şalı çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

Harika görünümü ile dikkat çeken Nako “Carmen ve King Moher Şal” modeli ve özel anlatım yapılışına dilerseniz aşağıdaki galerimizden bir göz atabilir ve bu değerli örgü işini kendiniz için değerlendirebilirsiniz.

Nako’nun “Carmen ve King Moher Şal” modeli ve yapılışı

nako örgü şal nasıl yapılır

Yapılışı:

ŞAL MOTİF YAPILIŞI:

1.sıra: 21233 renk no.lu Carmen ipliğin 9 ilmeği Makara ipliği kullanılarak iğneyle büzdürülüp toplanır, çiçek görüntüsü verilir.

2.sıra: 217 renk no.lu iplikle oluşan çiçeğin etrafındaki filelerden 1’er adet atlanır, toplam 12 adet 4 zincir çekilerek file örgü yapılır.

3.sıra: sıra boyunca 5 zincirli file örgü yapılır.

4.sıra: *1.file içine; 3 sık iğne, 3 zincir, 3 sık iğne yapılır, 2.fileye geçilir, 3 sık iğne, 3 zincir, 3 sık iğne yapılır, 3.fileye geçilir, 3 sık iğne, 10 zincir, 3 sık iğne yapılır, 4.fileye geçilir, *işaretinden tekrar edilerek motif bitirilir. Toplam 112 adet motif yapılır. Son sıraları yapılırken şemada gösterildiği şekilde birbirine eklenip, bitirilir.

 

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Örgü "Carmen ve Lüks Minnoş Elbise" Bebek başlıklı makalemizde nako bebek örgüleri ve nako örgü elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü bebek elbisesi modeli nasıl yapılır
Nako’dan Örgü “Carmen ve Lüks Minnoş Elbise” Bebek

nako örgü bebek elbise modeli örneği carmen ve lüks minnoş elbise nasıl yapılır Nako'nun büyük emekler vererek hazırladığı yeni "örgü...

Kapat