Nako’nun Örgü Bebek Kazağı ve Yapılışı

Nako’nun Örgü Bebek Kazağı ve Yapılışı
28 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.405 kez okundu.

nako örgü bebek kazağı modeli örneği nasıl yapılır detaylı açıklamalı anlatım

Nako tasarımcıları tarafından bebekler için hazırlanmış olan çok şık bir örgü bebek kazağı modeli ve açıklamalı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz. Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları bu özel bebek kazağı şık görünümü ve rahatlık anlamında sunduğu imkanları ile bebekleriniz için gerçekten önemli bir giyim alternatifi olabilir. Özellikle kış aylarının soğuk geçen şu günlerinde bebeklerinizi soğuk havalardan kurtarmanız anlamında sizlere avantajlar sağlayabilecek bu bebek kazağını sizlerde mutlaka hazırlamalı ve bu özel parçayı bebeklerinize giydirmelisiniz.  Özel rengi ve tasarım harikası yapısı ile dikkat çeken bu özel örgü bebek kazağının tutkunu olacağınızı düşünüyorum…

Nako’nun Örgü Bebek Kazağı ve Yapılışı

nako örgü bebek kazağı ve yapılışı

Model adı     :     CM-013 Baby Tweed Kazak
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4.5
İlgili tığ numaraları     :     2.5
Beden     :     18 ay
Yaş grubu     :     1-2 yaş
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, haraşo, ajur modeli, birit ilik, zincir, sık iğne

3 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Baby Tweed 31438 (2 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

70 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülür. İlmekler; *2 ters, 1 düz, 1 dolama, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, 1 dolama *işaretinden tekrar edilerek dizilip, diyagram uygulanır. Beden boyu 10 cm olduğunda 2 ters örülen ilmekler aynı şekilde örülmeye devam edilirken, diyagram uygulanan ilmekler düz örülmeye başlanır. Beden boyu 20 cm örülerek kol evi için her iki taraftan  3+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm de kalan 60 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

70 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 28 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 12 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından her sırada 2+2 ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm de omuzlarda kalan 20’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Sağ tarafta 2 sıra sık iğne yapılırken, 3 adet birit ilik açılır.

KOLLAR:

30 ilmek başlanır, 10 cm diyagram uygulandıktan sonra bedenler gibi örülmeye devam edilir. Her iki taraftan 4 sıra arayla 15 defa 1’er ilmek artış yapılarak 60 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 20 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 4+3+17 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 30 cm de kalan 12 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

Yaka etrafından şişe 72 ilmek çıkarılır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Vizon Anatolia Örgü Bebek Yelek Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü bebek yeleği ve örgü bebek yeleği nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako bebek örgü yelek modeli ve hazırlanışı
Nako’dan Vizon Anatolia Örgü Bebek Yelek Modeli ve Yapılışı

nako örgü bebek yeleği nasıl yapılır nasıl örülür detaylı açıklamalı anlatım yapılışı Nako'nun kız bebekler için hazırladığı yeni örgü yelek...

Kapat