Nako’nun “Örgü Vals Hırka” Modelini Gördünüz Mü?

Nako’nun “Örgü Vals Hırka” Modelini Gördünüz Mü?
6 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.605 kez okundu.

2013 nako örgü vals hırka nasıl yapılır örülüşü yapılışı açıklamalı detaylı anlatım yapılışı

Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları yeni nesil örgü hırka modeli; “Vals Hırka’yı” sizler için inceledik ve bu özel parçayı yapılışı ile birlikte ayaklarınıza kadar getirdik kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile dikkat çeken “Vals Hırka” etkileyici yapısı ile epey bir dikkat çekici. Kış aylarının temel giyim ürünlerinden olan hırkanın; Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan ve ismine “Vals” denilen bu özel seçeneğini görür görmez eminim çok etkilenecek ve bu hırkayı kendiniz için hazırlamak isteyeceksiniz.

Farklı renklerin bir araya getirilmesi ile hazırlanan bu özel örgü hırkayı kendi el emekleriniz ile kolaylıkla hazırlayabilir ve gardroplarınıza ekleyebilirsiniz.

Nako’nun “Örgü Vals Hırka” Modelini Gördünüz Mü?

nako örgü hırka modeli nasıl yapılır

Model adı     :     KM-023 Vals Hırka
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4.5
İlgili tığ numaraları     :     2.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, 2+2 lastik örgü, haraşo, birit ilik, zincir, sık iğne

1 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Vals 85802 (4 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

85 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 55 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 35 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 25’er ilmek omuza tarafından başlanarak 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:

40 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 45 cm olduğunda yaka için ön ortasından 5+3+3+2+2  ilmek kesilir. Beden boyu 55 cm de omuzda kalan 25 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür.

KOLLAR:

40 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 20 defa 1’er ilmek artış yapılarak 80 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 52 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

ÖN BORDÜRLER:

Ön ortasından şişe 90 ilmek çıkarılır, 4 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Ön ortasına 1 adet birit ilik yapılır.

YAKA:

Yaka etrafından şişe 78 ilmek çıkarılır, 3 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Özel "Örgü Polka Boyunluk" Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü boyunluk ve nako polka boyunluk nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako polka örgü boyunluk nasıl yapılır örülüşü
Nako’dan Özel “Örgü Polka Boyunluk” Modeli ve Yapılışı

nako örgü polka boyunluk modeli nasıl yapılır yapılışı açıklamalı detaylı anlatım Nako tasarımcılarının son zamanlarda hazırladıkları en şık "örgü boyunluklarından"...

Kapat