Nako’nun yeni örgü “Carmen atkı ve çanta” modeli açıklamalı

Nako’nun yeni örgü “Carmen atkı ve çanta” modeli açıklamalı
20 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.737 kez okundu.

örgü atkı çanta modeli nasıl yapılır nasıl örülür detaylı resimli anlatım açıklamalı

Kadınların vazgeçilmezleri içerisinde yer alan “atkı ve çantalar” Nako çalışanları tarafından örgü tasarımlar ile öylesine harika şekiller ile ortaya çıkartılmışlarki hayran kalmamak elde değil. Nako çalışanlarının büyük emekler vererek hazırladıkları bu özel atkı ve çanta modelleri etkileyici yapıları ile gerçekten epey bir dikkat çekiciler. Özellikle örgü tasarımları sevenlerin tutkunu olacakları bu özel tasarım örgü ve çanta modelini dilerseniz aşağıdaki özel fotoğraftan inceleyebilir, bu özel tasarımı kendiniz için hazırlamak üzere çalışmalara başlayabilirsiniz kızlar.

Orta zorlukta hazırlanabilen bu özel “atkı ve çantayı” sizlerde kendiniz için hazırlamalı ve gardroplarınıza bu özel ürünleri eklemelisiniz kızlar.

Nako’nun yeni örgü “Carmen atkı ve çanta” modeli açıklamalı

nako örgü atkı çanta modeli yapılışı açıklamalı

Model adı     :     AK-001 Carmen Atkı ve Çanta
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü

Gerekli malzemeler     :     Carmen 21237 (2Yumak) , Süper İnci 2000 (1Yumak) , Moher Special 2000 (1Yumak)

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

Gerekli Aksesuarlar : Çanta sapı, ponpon.

Çanta :

Süper İnci kalitesi, 2000 renk no.lu iplikle 40 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. 1 cm örüldükten sonra, 1 sıra 21237 renk no.lu iplikle, 1 cm 2000 renk no.lu iplikle, 1 sıra 21237 renk no.lu iplikle…şeklinde 34 cm örüldükten sonra, 2000 renk no.lu iplikle 1 cm düz örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Başlama ve bitiş yerleri çantanın ağız kısmı olarak kullanılır, çanta sapı dikilir. Her iki yan tarafı dikilerek bitirilir.

Atkı :

Moher Special kalitesi, 2000 renk no.lu iplikle 200 ilmek başlanır, 2 sıra düz örülür, 21237 renk no.lu iplikle 1 sıra, 2000 renk no.lu iplikle 7 cm düz, 21237 renk no.lu iplikle 1 sıra, 2000 renk no.lu iplikle 7 cm düz, 21237 renk no.lu iplikle 1 sıra, 2000 renk no.lu iplikle 2 sıra düz örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Her iki ucuna 2000 renk no.lu iplikle ponpon yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü polka boyunluk örneği ve yapılışı
Nako’dan “Örgü Polka Boyunluk” örneği ve yapılışı

örgü boyunluk nasıl yapılır nako polka boyunluk modeli yapılışı açıklamalı 2013 Nako tasarımcılarının son zamanlarda ortaya çıkardıkları en şık "boyunluk"...

Kapat