Nako’nun Yeni Örgü Moonlight Bolero Modeli ve Yapılışı

Nako’nun Yeni Örgü Moonlight Bolero Modeli ve Yapılışı
7 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.303 kez okundu.

nako örgü bolero modeli nasıl yapılır açıklamalı detaylı anlatım yapılışı 2013

Nako tasarımcıları tarafından büyük emekler verilerek hazırlanan yepyeni bir örgü bolero modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz. Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan ve ismine Moonlight Bolero denilen bu özel seri örgü işini görür görmez eminim çok etkilenecek ve bu özel parçayı kendiniz için hazırlamak isteyeceksiniz.

Kadınların örgü giyim konusunda vazgeçilmezlerinden olan boleronun bu özel tasarımını mutlaka ama mutlaka değerlendirmeli ve bu özel parçayı kendiniz için hazırlamalısınız kızlar. Sizlere gerçekten çok güzel bir görünüm kazandırabilecek olan bu özel bolero sizlerde  kendi farkınızı rahatlıkla yaratabilirsiniz.

Nako’nun Yeni Örgü Moonlight Bolero Modeli ve Yapılışı

Nako Örgü Moonlight Bolero ve Yapılışı

Model adı     :     KM-025 Moonlight Bolero
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
İlgili tığ numaraları     :     3.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, zincir, sık iğne, trabzan, file örgü

1 adet düğme
Gerekli malzemeler     :     Moonlight 217G (200 gr)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

10 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Arka ortasında bir taraftan her sırada 25 defa 1’er ilmek artış yapılarak 35 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 26 cm olduğunda arka ortasından yaka için 2 sıra arayla 16 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 28 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 45 cm de omuzda kalan 13 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür.

Örülen parçaların arka ortasına denk gelen kısımlarına 3 no.lu diyagram uygulanır.

ORTA MOTİF:

10 adet zincir çekilerek birleşitirilir, üzerine 1 no.lu diyagram uygulanır.

YARIM MOTİF:

13 adet zincir çekilir, geri dönülür, üzerine 2 no.lu diyagram uygulanıp, bitirilir. 2 adet örülür. Motifler beden şemasında gösterildiği şekilde yerleştirilip, birbirine file örgü yapılarak eklenir.

ÖN:

22 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Ön ortasından her sırada 4 defa 2’şer, 17 defa 1’er ilmek artış yapılarak 47 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 28 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 41 cm olduğunda yaka için ön ortasından, her sırada 6+6+5+4+4+3 ilmek kesilir. Beden boyu 45 cm de omuzda kalan 13 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:

54 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Kol boyu 25 cm olduğunda her iki taraftan 3 cm arayla 3 defa 1’er ilmek artış yapılarak 60 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 43 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Kalan 48 ilmek 6 cm örülür, sonraki sıradan itibaren her iki taraftan her sırada 9 defa 1’er+3+3+3 ilmek kesilir. Kol boyu 60 cm de kalan 12 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA ve ÖN BORDÜRLER:

Ön ortalarına, yaka etrafına ve kol ağızlarına 3 no.lu diyagram uygulanır. Ön ortasında ilik kendiliğinden oluşur.

Bir önceki yazımız olan Nako'dan Sevgililer Günü Atkı Bere Eldiven Seti ve Yapılışı başlıklı makalemizde sevgililer günü atkı bere seti yapılışı ve sevgililer günü atkı ve bere modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sevgililer günü için örgü atkı bere modeli nasıl yapılır
Nako’dan Sevgililer Günü Atkı Bere Eldiven Seti ve Yapılışı

2013 örgü sevgililer günü atkı bere eldiven seti modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı yapılışı Nako tasarımcıları tarafından sevgililer için hazırlanan...

Kapat