Nako’nun yeni “Venüs Hırka” modeli ve açıklamalı yapılışı

Nako’nun yeni “Venüs Hırka” modeli ve açıklamalı yapılışı
3 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.379 kez okundu.

nako kadın örgü venus hırka modeli nasıl örülür yapılışı hazırlanışı 2013

Nako’nun kadınlar için hazırladığı en özel seçeneklerinden bir tanesi olan “venüs hırka” modelini sizler için inceledik ve bu özel parçayı yapılışı ile birlikte ayaklarınıza kadar getirdik kızlar. Farklı bir tasarım modeli ile hazırlanan ve özel işlemeleri ile gerçekten etkileyici bir yapıya sahip olan bu özel hırkayı görür görmez eminim sizlerde çok beğenecek ve bu parçayı kendiniz için hazırlamak isteyeceksiniz.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel hırkaya dilerseniz gelin birlikte bakalım ve hep birlikte işlemeye başlayalım…

Nako’nun yeni “Venüs Hırka” modeli ve açıklamalı yapılışı

nako örgü venüs hırka modeli yapılışı

Model adı     :     Venüs Hırka
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4.5
Beden     :     36
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, burgu modeli, haraşo
Gerekli malzemeler     :     Venüs 10542 (9 Yumak)
Mevsim     :     İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:

80 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 50 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 66 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 28 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 68 cm de omuzlarda kalan 20’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

50 ilmek başlanır. 3 cm haraşo örüldükten sonra ilmekler ön ortasından başlanarak; 2 ilmek haraşo, 10 ilmek diyagramdaki burgu modeli, 2 ilmek ters, 21 ilmek diyagramdaki model, 2 ilmek ters, 10 ilmek diyagramdaki burgu modeli, 1 ilmek ters, 2 ilmek düz şeklinde dizilir. Arka sırasında ilmekler geldiği gibi örülürken 2 ters örülen ilmeklerin arasından şişe 14 ilmek atılarak 78 ilmeğe ulaşılır. Artış yapılan 14 ilmek 6 sıra ters örülüp, bir defada kesilir. Sonraki sırada aynı yerden tekrar şişe 14 ilmek atılır…şeklinde beden boyunca örülür. Beden boyu 50 cm olduğunda kol evi için 2 ilmek düz örülen taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 68 cm örülerek omuz için 40 ilmek kesilir. (artış yapılan 14 ilmek dahil edilerek 40 ilmek) kalan 28 ilmek (artış yapılan 14 ilmek dahil) 10 cm daha örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür. Ön ortasında örülen 10 cm’lik bölümler arka ortasında birleştirilip, yakaya dikilir.

KOLLAR:

45 ilmek başlanır, 11 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 5 defa 1’er ilmek artış yapılarak 55 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 27 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+15 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 35 cm de kalan 15 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar için "Örgü Elbise" modeli ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü kadın elbisesi ve örgü elbise nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü kadın elbisesi
Kadınlar için “Örgü Elbise” modeli ve açıklamalı yapılışı

kadın örgü elbise modeli örneği nasıl örülür nasıl yapılır örgü kadın elbisesi yapılışı nako 2013 Nako tasarımcıları tarafından hazırlanan bir...

Kapat