Nako’nun yeni Yazlık ÖRGÜ BLUZ MODELİ ve yapılışı

Nako’nun yeni Yazlık ÖRGÜ BLUZ MODELİ ve yapılışı
29 Mart 2013 tarihinde eklendi, 2.017 kez okundu.

nako örgü yazlık bluz modeli örneği nasıl yapılır nasıl hazırlanır detaylı açıklamalı yapılışı 2013 2014

Örgü giyimden yaz aylarında bile vazgeçmeyenlerin tutkunu olabilecekleri gerçekten çok özel bir örgü bluz modeli ile sizlerleyiz sevgili kadinmelektir.com takipçileri. Nako firmasının usta elleri tarafından büyük emekler vererek hazırladıkları bu harika örgü giyim ürünü, özel tasarımı sayesinde fazlasıyla dikkat çekiyor. Her ilmeğinde ayrı bir emek var olan bu harika örgü bluz modeli ile sizlerde yaz aylarında tercih edebileceğiniz çok şık bir örgü bluz modeline sahip olabilirsiniz. Yaz aylarında sıcakların etkisini fazla hissetmemenizi sağlayabilecek olan Nako örgü bluz modeli, ayrıca sizlere çokta özel bir şıklık kazandırabilecek. Kazandırılan özel rengi ve işlemesi sayesinde sizlere müthiş bir şıklık kazandırabilecek bu örgü bluz modelini sakın kaçırmayın diyorum ve sizleri bu harika örgü bluz modeli ile karşı karşıya bırakıyoruz.

Model adı     :     KM-016 Moher Special ve Ebruli Blüz
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     3.5
Beden     :     38
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü, haraşo, ajur modeli
Gerekli malzemeler     :     Moher Special Ebruli 80478 (1 yumak), , Moher Special 2000 (1 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış

nako örgü bluz yapılışı

nako örgü bluz yapılışı

Yapılışı:

ARKA:

2 parça olarak örülür.

1 NO.LU PARÇA:

2000 renk no.lu iplikle 50 ilmek başlanır. İlmekler; 1 kenar ilmeği, 1 düz,*1 dolama, 1 sola kesme, 10 düz *işaretinden tekrar edilerek dizilir, 1 no.lu diyagram uygulanır. 2 cm örüldükten sonra her iki taraftan, her düz sırada 20 defa 1’er ilmek artış yapılarak 90 ilmeğe ulaşılırken, aynı zamanda beden boyu 16 cm olduğunda 1 diş haraşo örüldükten sonra 2 no.lu diyagram 13 sıra örülür, tekrar 1 diş haraşo örülür, sonraki sıradan itibaren 1 no.lu diyagrama geçilir. Beden boyu 30 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 47 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 30 ilmek bir defada, omuzlarda kalan 24’er ilmek omuz tarafından başlanarak 3 aşamada kesilerek bitirilir.

2 NO.LU PARÇA:

80478 renk no.lu iplikle 90 ilmek başlanır. 1 cm haraşo örülür, düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 12 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 40 ilmek bir defada kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Her iki tarafta kalan 25’er ilmeğin kesim işlemi yapılan tarafından 4 sıra arayla 20 defa 1’er ilmek daha kesilir. Beden boyu 43 cm de kalan 5’er ilmekle bitirilir.

ARKA BEDEN 2 NO.LU PARÇA BİYESİ:

80478 renk no.lu iplikle ilmek kesilen tarafın etrafından şişe 100 ilmek çıkarılır. 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 1 no.lu parça, 2 no.lu parçanın üzerine yerleştirilerek dikilir.

ÖN:

80478 renk no.lu iplikle 100 ilmek başlanır. 1 cm haraşo örülür, düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 43 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 49 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 22 ilmek bir defada kesilerek örgüye 2  parça halinde devam edilirken aynı zamanda 1 no.lu diyagram uygulanmaya başlanır. Yakanın her iki tarafından, her sırada 2+1+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 60 cm de omuzlarda kalan 24’er ilmek omuz tarafından başlanarak 3 aşamada kesilerek bitirilir.

KOL BİYELERİ:

80478 renk no.lu iplikle kol etrafından şişe 85 ilmek çıkarılır. 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

80478 renk no.lu iplikle yaka etrafından şişe 110 ilmek çıkarılır, 2 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako'nun rengarenk örgü ŞAL MODELİ ve yapılışı! başlıklı makalemizde nako örgü şal modeli ve yapılışı ve örgü şal modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Mutfak Stor Perde Modelleri
Yeni yılın en şık ‘STOR PERDE’ modelleri

stor perde modelleri örnekleri çeşitleri fiyatları tasarımları mutfak banyo perdeleri 2013 2014 Dekorasyonların vazgeçilmez parçalarından olan stor perdelerin; ilginç ve...

Kapat