Oje sürmenin zararları nelerdir?

Oje sürmenin zararları nelerdir?
21 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.287 kez okundu.
Oje sürmek zararlı mı? Oje nasıl sürülür hepsini sizlere aktarıyorum hanımlar…

Bugünkü makalemde sizlere oje sürmek yararlı mı? yoksa zararlı mı? onları anlatacağım.

Oje sürmek tabi ki sağlığa zararlıdır ama bir çok bayan kullanmakta sizlerin sağlığı için hazırlamış olduğum bu makalemde oje hakkında hem biraz bilgi hem de düzgün kullanımını sunacağım. Oje teknikleri ve ojenin nasıl oluştuğu hakkında da bilgiler mevcuttur.

Oje, mevcut koz­metikler içinde en çok toksin içerendir. Formaldehid, fitalat (bunlar renk çözücüleridir ama sinirler ve endokrin sistemi için zararlıdır), aseton ve toluen, (rengi sıvı şekilde tutarlar, ama çabucak buharlaşıp havayı toksinle doldururlar ve solunum sisteminizi riske atarlar) ve benzofenonlar (bunlar karsinojen olarak da bilinir ve östrojen gibi etkileri vardır) içerir. Ojeyi havasız bir odada sürerseniz, sorun yoktur; ancak ojenizi, bazı gençlerin yaptığı gibi, haftada birkaç kez değiştirmemelisiniz. Ayrıca, ayda iki kereden fazla oje çıkarıcı kullanmayın. Bunun ye­rine, ojenize rötuş yapın. Bunu duyunca gözlerinizi devireceğinizi biliyoruz; ama aseton gözlerinize, sinirlerinize ve ciğerlerinize öylesine zarar verir ki Home Depofa gitmek ve şu filtrelerden bir tane alıp aseton kullanımı sırasında ciğerlerinizle beyninizi korumak iyi bir fikirdir. Oje çıkarıcıya ihtiyacınız ol­duğunda, tırnakları kurutan aseton kullananlardan kaçının. Yıpranmaları ve sıyrıkları tırnak yapıştırıcısı yada şeffaf ojeyle onarın.

Bir önceki yazımız olan Doğal Makyaj Tüyoları başlıklı makalemizde Doğal makyaj nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
parlak-cilt
Bu öneriler ile daha parlak cilt elde edebilirsiniz!

Daha parlak bir cilt için ne yapmalıyım diyorsanız bu makaleme göz atmalısınız hanımlar... Cildim parlamıyor ne yapmalıyım? daha parlak bir...

Kapat