Örgü “Amerikan Servisi ve Saksı Kılıfı Yapılışı” ( anlatımlı )

Örgü “Amerikan Servisi ve Saksı Kılıfı Yapılışı” ( anlatımlı )
24 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.004 kez okundu.

Bahçelerimiz veya balkonlarımızdaki masalarda her zaman keyif için veya stres atmak için otururuz.  Bunca zamanı geçirdiğimiz yerlerin de şık ve istediğimiz gibi olmasını isteriz dışarıdan birisi evimize baktığı zaman , hayran kalmasını isteriz.

Sizlere bahçeninizdeki ve balkonunuzdaki masanızın en önemli iki parçasını paylaşıyorum.

Örgüden yapılma amerikan servisi takımı ve çok güzel tasarımda örgü saksı kılıfı. Bu modellerimizin yapılışını oldukça kolay ve rahatlıkla öğrenebilirsiniz diğer paylaştığımız örgü modellerimiz gibi bu modelimizinde yapılışı oldukça kolaydır.

Gerekli malzemeleri ve örgümüzün en şık anlatımını bu makalemde sizler ile paylaşıyorum. Umarım modellerimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Örgü “Amerikan Servisi ve Saksı Kılıfı Yapılışı” ( anlatımlı )

 


 

örgü amerikan servisi yapılışı

Model adı : ET-013 Pırlanta Amerikan Servisi, Saksı Kılıfı
Zorluk derecesi : Basit
İlgili tığ numaraları : 2.5
Örgü şekli : Zincir, dolamalı sık iğne, trabzan
Gerekli malzemeler : Pırlanta 208 (2 yumak), 6730, 6976, 2944, 3565, 184 (1’er yumak)
Mevsim : 4 Mevsim

 

örgü amerikan servis saksı kılıfı
Yapılışı:

AMERİKAN SERVİSİ YAPILIŞI:

1- 47 cm zincir çekilerek geri dönülür. Üzerine  renkler kullanılarak 88 adet sık iğne yapılır. 2- Sonraki sıralarda sık iğne üzerine sık iğne yapılarak toplam 43 sıra örülüp bitirilir. 3- Etrafına 208 renk no.lu iplikle kenar oyası diyagramı uygulanarak bitirilir.

Peçetelik yapılışı; 1- 12 cm zincir çekilerek birleştirilir. Üzerine renkler kullanılarak 28 adet sık iğne yapılır. 2– Sonraki sıralarda sık iğne üzerine sık iğne yapılarak 6 cm örülür. Üst kısmına 208 renk no.lu iplikle kenar oyası diyagramı uygulanarak bitirilir.

Çerezlik yapılışı; 1- 6 adet zincir çekilerek birleşitirilir. 2- Üzerine renkler kullanılarak saksı diyagramının 7 sırası uygulanır.  3- 7. sırası tekrar edilerek,  10 cm örülüp bitirilir.

Saksılık yapılışı; Saksı diyagramı uygulanarak 17 cm örülür. 208 renk no.lu iplikle bitirilen taraftan kenar oyası yapılarak bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü "Kurbağa Motifli Çanta Modeli Yapılışı" ( anlatımlı ) başlıklı makalemizde nako örgü çanta modelleri, örgü çanta anlatımlı ve örgü çanta modelleri anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü kurbağa çanta modeli yapılışı
Örgü “Kurbağa Motifli Çanta Modeli Yapılışı” ( anlatımlı )

Malum okullar açıldı ve sonbahar ve kış aylarında kız çocuklarımıza ufakta olsa bir okul hediyesi vermeye ne dersiniz.  Modelimizin yapılışı...

Kapat