Örgü Atkı Bere Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )

Örgü Atkı Bere Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )
21 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.554 kez okundu.

Her yıl olduğu gibi sizlere mevsimine göre birbirinden güzel tasarımlarda örgü modellerimizi paylaşıyoruz.

Bu makalemde sizlere atkı ve bere modelinin bir arada bulunduğu çok şık tarzda cepli bir örgü modeli sunacağım. 2015 yılının örgüden yapılmış olan ilk atkı bere modelinin yapılışını bu makalemde öğrenebilirsiniz.

Çok şık renkte ve harika tasarımda tasarlanan bu model sizlerin gözüne zor gelebilir fakat detaylı anlatımımız ve şemalı anlatımımız sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

2015 sezonunda örgü ile ilgli her şeyi sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Umarım modelimizi örür , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Örgü Atkı Bere Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )

örgü atkı bere modeli ve yapılışı

Model adı : AK-048 Nakolen Dreams Atkı-Bere
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, tekli pirinç, ilmek kaydırma, burgu modeli
Gerekli malzemeler : Nakolen Dreams 31446 (4 yumak)
Mevsim :

Yapılışı:

ATKI YAPILIŞI:

1- 54 ilmek başlanır. İlmekler; 1 kenar ilmeği, 1 ters, 8 düz, 1 ters, 4 düz, 8 tekli pirinç, 8 düz, 8 tekli pirinç, 4 düz, 1 ters, 8 düz, 1 ters, 1 kenar ilmeği şeklinde örülüp, diyagram uygulanır. 2- Örgü boyu 77 cm olduğunda kapüşon için bir taraftan her sırada 35 defa 1’er ilmek artış yapılarak 89 ilmeğe ulaşılır. 3- Her sırada aynı şekilde aynı yerlerden 35 defa 1’er ilmek kesilir. 4- Örgü boyu 220 cm de kalan 54 ilmek kesilerek bitirilir. 5- Kapüşon arka kısmından birleştirilerek dikilir.

CEP YAPILIŞI :

1- 54 ilmek başlanır. Diyagram uygulanır. 2- Örgü boyu 16 cm de ilmekler kesilerek bitirilir. 2 adet örülür. 3- Atkının uç kısımlarına dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Renkli Kazak Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde iki renkli kazak örgü modelleri, örgü erkek çocuğu hırka modelleri ve örgü kazak modelleri ve açıklamalı yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En Şık 2015 Yılbaşı Elbise Çeşitleri
Yeni Sezon ” Yılbaşı Elbise Modelleri ” Çok Şıklar !

2015'e girerken ne tür elbiselere giyeceğim diye düşünmeyin. Yeni sezonda da eski sezonda olduğu gibi abiye elbise modelleri ön planda. ...

Kapat