Örgü “Atkı ve Çanta” modeli ve açıklamalı yapılışı

Örgü “Atkı ve Çanta” modeli ve açıklamalı yapılışı
30 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.488 kez okundu.

örgü atkı ve çanta modeli nasıl örülür nasıl yapılır nako carmen atkı ve çanta yapılışı 

Kadınların örgü konusunda vazgeçemediği parçalarından olan “atkı ve çanta” Nako tasarımcıları tarafından öylesine harika bir tasarım ile hazırlanmışlar ki gördüğünüz zaman eminim çok etkileneceksiniz. Özel bir tasarım ile hazırladıkları yeni atkı ve çanta modellerine “Carmen” ismini veren Nako tasarımcıları bu özel parçaları ile bizlere gerçekten önemli bir seçenek sunmuşlar.

Örgü tasarımı seven tüm kadınlarımızın ilgisini çekebilecek olan “Carmen” atkı ve çanta modelini sizlerde kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabilir ve bu özel parçaları kullanabilirsiniz.

Örgü “Atkı ve Çanta” modeli ve açıklamalı yapılışı

nako atkı ve çanta örgü

Model adı     :     AK-001 Carmen Atkı ve Çanta
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz-ters örgü

Gerekli malzemeler     :     Carmen 21237 (2Yumak) , Süper İnci 2000 (1Yumak) , Moher Special 2000 (1Yumak)

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

Gerekli Aksesuarlar : Çanta sapı, ponpon.

Çanta :

Süper İnci kalitesi, 2000 renk no.lu iplikle 40 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. 1 cm örüldükten sonra, 1 sıra 21237 renk no.lu iplikle, 1 cm 2000 renk no.lu iplikle, 1 sıra 21237 renk no.lu iplikle…şeklinde 34 cm örüldükten sonra, 2000 renk no.lu iplikle 1 cm düz örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Başlama ve bitiş yerleri çantanın ağız kısmı olarak kullanılır, çanta sapı dikilir. Her iki yan tarafı dikilerek bitirilir.

Atkı :

Moher Special kalitesi, 2000 renk no.lu iplikle 200 ilmek başlanır, 2 sıra düz örülür, 21237 renk no.lu iplikle 1 sıra, 2000 renk no.lu iplikle 7 cm düz, 21237 renk no.lu iplikle 1 sıra, 2000 renk no.lu iplikle 7 cm düz, 21237 renk no.lu iplikle 1 sıra, 2000 renk no.lu iplikle 2 sıra düz örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Her iki ucuna 2000 renk no.lu iplikle ponpon yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Nako Angora Granit Sim Şal modeli ve yapılışı
Nako’nun “Angora Granit Sim Şal” modeli ve yapılışı

nako angora granit sim şal modeli örneği nasıl yapılır nasıl örülür yapılışı açıklamalı anlatım Rengarenk bir tasarıma sahip olan gerçekten...

Kapat