Örgü Bebek Beresi Modeli ve Detaylı Anlatım Yapılışı

Örgü Bebek Beresi Modeli ve Detaylı Anlatım Yapılışı
24 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 1.610 kez okundu.

örgü bebek beresi anlatımlı yapılışı hazırlanışı örgü bebek beresi 2013

Örgü işi yapan profesyonel bir elden çıkan çok ama çok özel bir örgü bebek beresi modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Özel tasarımı ile gerçekten dikkat çekici olan bu örgü bebek beresi modelini kendiniz için değerlendirebilir, bu özel seçeneği bebekleriniz için hazırlayabilirsiniz.

Bebeklerinizin minik başlarının üşümesini istemiyor ve onları kış aylarında soğuk havaların etkisinden korumak mı istiyorsunuz? O halde bu özel seçeneği değerlendirmeli ve örmelisiniz.

 Malzemeler: Merino
Kullanılan Renkler: 2837 (1 Yumak),5195 (1 Yumak)
Şiş No: 8.0
Örgü Şekli: Double (çift) örgü tekniği

* Bu kullanışlı beremizi yaparken nakonun renkleri ve malzemelerini kullandık. Sizde aynı renklerde yapmak isterseniz nakodan temin

edebilirsiniz. Kolay gelsin.
YAPILIŞI:

50 ilmek başlanır, double (çift) örgü tekniği ile 22 cm örüp ilmekler kapatılmadan arasından mavi ve kahverengi iplik birlikte geçirilerek tepeden büzülür.Berenin dikişi yapılırken mavi yüz için ilmekler çapraz birşekilde mavi iplikle dikilir, aynı şekilde berenin diğer yüzü kahverengi iplikle dikilir.
DOUBLE(ÇİFT) ÖRGÜ :

Örgüye 2 renk iplikle başlanır, 1 ilmek mavi, 1 ilmek kahverengi örülür.Örgünün her 2 yönü de düz olur.Gidiş sırasında maviiplik düz – kahverengi iplik ters örülürken, dönüş sırasında mavi iplik ters – kahverengi iplik düz örülür. Böylelikle her 2 yüz de düz ilmek örülmüş olur. Düz ve ters ilmekleri örerken iplik öne ve arkaya birlikte çevrilir.

Bir önceki yazımız olan Göbek eriten bitkisel formül başlıklı makalemizde Göbek eriten formül hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Göbek eriten formül
Göbek eriten bitkisel formül

göbek eriten yöntemler tüyolar bilgiler tavsiyeler bitkisel öneriler  Göbek bölgenizde meydana gelen yağlanmalardan bir türlü kurtulamıyor ve artık bu durumu...

Kapat