Örgü bebek yeleği modeli ve yapılışı

örgü bebek yeleği modelleri ve yapılışları sizlerle bayanlar…

Bundan önceki makalelerimizde sizlere örgü bebek yeleği modelleri 2012 2013 modellerini sunmuştum şimdi ise o sunduğum modellerin nasıl yapıldığına dair sizlere biraz bilgi vereyim dedim kızlar… Yapılışı oldukça kolay olan bu modelleri emin olun sizlerde çok beğeneceksiniz, çeşitli modellerle de bebek yelek modellerinizi süslüyeceksiniz örnek vermek gerekirse kız bebeğiniz varsa çiçeklerle, erkek bebeğiniz varsa ise araba örgü modeli ile süsleyebilirsiniz.

Bebek Yeleğinin Yapılışı :

İl önce bebeğinizin bedenini hesapladıktan sonra daha fazla zincir çekerek yelek yapılışına başlayabilirsiniz.

İlk önce ortalama 58-60 zincir çekerek yeleğimize başlayalım…

Yedi sıra tığ ile batarak dolgu yapın. Sonra İki zincir çekin ve bir zincir boşluğunu atladıktan sonra ondört sıra yine uzun çektiğiniz zincire tığla batarak dolgu yapın. iki zincir çekin ve bir zincir boşluğu atlayarak yedi sıra tığla batarak dolgu yapın iki zincir çekin ve bir sıra zincirde boşluk bırakıp ondört sıra tığla dolgu yapın.iki zincir çekin ve yedi sıra dolgu yaparak yeleğin yaka kısmından örmeye başlayın.

(ikisıra çekilen zincirler trabzan olacak içleri yine karşılıklı olarak iki adet zincirle trabzan yapılacak böylece bebek yeleği robasına doğru genişleyecek)

sonra yedi sıra dolguyu ördükten sonra çekilen 2 zincir boşluğunun trabzanın içine bir sıra dolgu yine iki zincir çekin ve trabzanın içine 1 dolgu daha yaparak ondört sıra olan karşı tarafa geçin. ve aynı şekilde iki zincir boşluğunun içine dolgu yaparak örmeye devam edin. Arkalı önlü olarak örülenyeşil bebek yeleğinin yapımı koltuk altına kadar dolgu sayıları artmışolacak. koltuk altına geldiğiniz noktada yeleğe koltuk altı kesimi yapın. sizlerördükçe bebek yeleğinin kolkısmı oluşacaktır.

yelek koltuk kesimi nasıl yapılır.  koltuk altındaki iki zincirle çekilen trabzanları kapatarak örmeye devam edin. yelek boyunu ayarladıktan sonra ipi kesin. ve yine tığla koyu yeşil ipten kollarına, yakasına ve düğme delik yerlerine oya gibi bir sıra dolgu yaparak şekillendirin. ve tek düğme ile süsleyin

Örgü bebek yeleği modelleri

Bir önceki yazımız olan Derya baykal saç bandı modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde derya baykal saç bandı modeli ve saç bandı modeli nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kız bebek patik modelleri
Bebek patiği modelleri ve yapılışları

bebek patiği modelleri ve yapılışları sizlerle bayanlar... Örgü sever bayanlarımız için hazırlamış olduğum örgü bebek patiği modellerini sizlerle anlatımlı ve...

Kapat