Örgü Bere Yapılışı

örgü bere modeli ve yapılışı sizlerle bayanlar…

Örgü bere modelleri nasıl yapılır?, nasıl bitirilir?  bu sorularınıza cevap bu makalemde kızlar… Örgü bere modelleri günümüz hayatımızda çok kullanılan bir örgü modelidir. Kış ayları geldiğinde esen rüzgarlardan yağan yağmurlardan başımızı korumak amacıyla öreriz. Lakin bu örgü modelini kış aylarında sadece rüzgarlı ve yağmurlu havalarda değil bir arkadaşımızla buluşmaya giderken ve iş yerimize giderken de kullanabiliriz. İşte sizlere örgü bere modelleri ve yapılışları buyrun modelimizin yapılışına hep beraber bakalım…

 

 

Malzemeler :

Evde tek kalmış kalın bir yumak ipliğiniz varsa bu berenin yapılışında kullanabilirsiniz. 5 ya da 6 numaralı şişler.

Berenin yapılışı :

– Beremizi bir bebek  için öreceksek, 40 ilmekle işe başlayabiliriz.

– Üç-dört yaşlarında bir çocuk için, 50 ilmekle başlıyoruz.

– Yetişkin bir bayan için ise örgümüze, 85 ilmek atarak başlıyoruz.

Beremizin ilk beş sırasını iki düz iki ters örgü ile lastik yapıyoruz. Lastiği bitirdikten sonra, düz örgü örmeye başlıyoruz. 5 sıra boyunca düz örgümüzden sonra 5 sıra da ters örgü uyguluyoruz.

35 sıra bu şekilde ördükten sonra kesintilerimizi yapmaya başlıyoruz. Öncelikle 2 sırada 1 keserek devam ediyoruz. Sonra her sırada kesintilerini yapıp, beremizi bitiriyoruz. Kenarını dikişle birleştirip, tepesini de diktiğimiz beremiz artık kullanıma hazır.

Örgü bere modelleri

 

Bir önceki yazımız olan Örgü Mayokini Modeli Yapılışı başlıklı makalemizde örgü mayo kini modelleri ve örgü mayokini nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Örgü Bere Yapılışı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. aleyna gümüş diyor ki:

    bazıları güzel ama bazıları irenç ötesi bildiğimiz 1900 lü yılların modası

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Firkete işi şal modelleri yapılışları şemali anlatım
Firkete işi şal modeli yapılışı

firkete işi şal modelleri ve yapılışları sizlerle bayanlar... Merhaba hanımlar, bundan önceki yazımda sizlere firkete işi şal modellerini sunmuştum. Ama...

Kapat